***Noutati

  • FOLLOW US ON SOCIAL NETWORK

Sorin Rauta

 

 

 

 

 

 

*09.11/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul piatadeporumbei.ro al treilea lot de porumbei finaliști ai ediției 2021, zburați Finală de la Forró (Ungaria), 450 km.

 

https://piatadeporumbei.ro/cat/licitatii/licitatii-desfasurare/licitatii-noiembrie/olr-international-brasov-lot-3/

„ROBERTA”  NOR-080-21-1408  *IULIU BALINT*

loc. 22 Luduș, 140 km./895 p.

loc. 141 Vâlcele, 180 km./844 p.

loc. 89 Zalău, 250 km./766 p.

loc. 172 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 25 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

LOC. 6 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)

https://youtu.be/_SjXJVrehGA

————————————————

„SYLWIA”  PL-0344-21-10726  *SIEKLICKI KAZIMIERZ*

loc. 397 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 48 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/T_-6XTNpFGI

 

————————————————-

„CARETTA”  RO-070760-21  *TEAM N*

loc. 350 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 155 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/vLOhUD232K0

————————————————-

„COSMI”  RO-052257-21  *SULICA LUCIAN*

loc. 424 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 181 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/EJCnOZjgx5Y

————————————————-

„KARINA 38” RO-598238-21  *LUCA CRISTIAN*

Întârziat Semifinală

https://youtu.be/IarjPz1pncc

————————————————

„GABRIELA” RO-445965-21  *FRATII VLAICU A*

loc. 45 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 186 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

https://youtu.be/7KAn3PV5h_g

=======================================

*09.11/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, a VII-a serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.

https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=24237

„ALBANO”  IT-137490-21 *CUTIC FĂNICĂ*
loc. 75 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
*loc. 8 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/80Q4ihHPUCk
————————————————-
„LILI 09”  RO-906609-21 *COMNOIU + STEFANICA*
loc. 279 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 24 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„QUORA”  NOR-080-21-1513 *FINN ATLE OLDEIDE*
loc. 130 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 41 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„ALICE”
RO-395226-21 *FAMILIA STRAVA*
loc. 56 Luduș, 140 km./895 p.
loc. 21 Vâlcele, 180 km./844 p.
loc. 99 Zalău, 250 km./766 p.
loc. 159 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 58 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
*LOC. 4 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)*
https://youtu.be/dUX8dkgrv1U
————————————————-
„FLORIN 12”  RO-1217612-21 *BĂNICĂ + PALTIN + NEACȘU*
loc. 377 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 69 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„KAPPA”  NL-2124628-21 *A. VAN SUIJLEKOM*
loc. 352 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 77 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„LUCIAN”  RO-016010-21 *TEAM TĂRLUNGENI*
loc. 91 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 89 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„DELIA 15”  RO-047215-21 *TEAM RACHIERU & ULISE*
loc. 379 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 105 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-

„ARLO”  ESP-214568-21 *JOSE MUNTANER ORELL*
loc. 158 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 110 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„IULIA 73”  RO-1247173-21 *NINI SANDU & PETRUȚ CLAUDIU*
loc. 20 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 121 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„ADRIANA 61”  RO-899961-21 *MOROZAN DRAGOȘ*
loc. 266 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 137 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„ULRICH”  DV-0244-21-383 *ULRICH WEIB*
loc. 301 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 168 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„GIANI”  RO-918073-21 *EDUARD UȚĂ + STANCIU MIHAI*
loc. 434 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 170 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

Licitație activa până Duminică 14.11.2021 orele 21:00

========================================

*27.10/2021

Pregătită Licitația porumbeilor finaliști ai ediției 2021, în cadrul Columbodromului Internațional Brașov, (Lotul 2)
pe site-ul http://Piațadeporumbei.ro

Acesta vă fi activă de luni 01/11/21 până duminică 07/11/21 orele 21:00 (treptat)

https://piatadeporumbei.ro/cat/licitatii/licitatii-desfasurare/licitatii-noiembrie/olr-international-brasov-licitatii-noiembrie/

„TATOO” RO-772729-21 *IONIȚĂ DANIEL*
loc. 392 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 7 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
https://youtu.be/Nj5Ny18CkGU
————————————————-
„MONA LISA” RO-369116-21 *SCHADI-GUIDO-FELLINI*
loc. 238 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 39 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
https://youtu.be/05MTyoEU8T0
————————————————-
„MADONNA” ESP-152752-21 *WINKIE PIGEONS*
loc. 476 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 66 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
https://youtu.be/YQZ1gyk2j6s
————————————————-
„ROYAL” RO-906009-21 *CRISTI ȘERBAN*
loc. 98 Luduș, 140 km./895 p.
loc. 164 Vâlcele, 180 km./844 p.
loc. 87 Zalău, 250 km./766 p.
loc. 44 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 70 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
*LOC. 7 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)*
LOC. 2 AS CRESCĂTOR 2021, LOC. 3 AS CRESCĂTOR 2020
https://youtu.be/Q1Iq-8VwazA
————————————————-
„IONUT 21” RO-044121-21 *MARIUS LEPADATU*
loc. 151 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 129 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 3 AS CRESCĂTOR 2021
https://youtu.be/vr1XAQ7bLbQ
————————————————
„VEYRON” IT-041023-21 *TEAM NEGUT & MONEA*
loc. 171 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 169 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
https://youtu.be/iMzFea_j5yY
————————————————-
„MARIA 17” RO-060017-21 *STROE ADRIAN*
Întârziat Semifinală
https://youtu.be/HxgEYlUq8B0
————————————————-
„ZAHARA” RO-799147-21 *CÎMPEAN MATEI & DAVID*
Întârziat Semifinală
https://youtu.be/FbHAEJfpaGA

=========================================

*26.10/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, a VI-a serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.
https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=23960

„LOUIS”
NL-1300684-21 *YANUSZ MARIUSZ ROSPLOCH*
loc. 280 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 3=1 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
https://youtu.be/KD-y5Ab0yI4
————————————————-
„MONY” RO-1203854-21 *LUCA CRISTIAN*
loc. 185 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 28 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„ANIA” PL-064-21-3703 *BOBER HENRYK*
loc. 393 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 46 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„REVENGE 85” DV-02125-21-285 *TEAM FIRST FORCE*
loc. 376 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 63 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„SUCCES” RO-906984-21 *TEAM MAFTEI & COMAN*
loc. 295 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 90 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„RALUCA” RO-290480-21 *TEAM B-A-V*
loc. 152 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 93 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„LOTTO 22” DV-0975-21-422 *SCHNEIDER UDO-JÜRGEN*
loc. 14 Luduș, 140 km./895 p.
loc. 5 Vâlcele, 180 km./844 p.
loc. 4 Zalău, 250 km./766 p.
loc. 487 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 104 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 14 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)
————————————————-
„MIRI” RO-915901-21 *STOICESCU & CLEOPATRA*
loc. 455 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 120 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„PYT” RO-231863-21 *BĂNICĂ + PALTIN + NEACȘU*
loc. 371 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 124 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„CYBER” RO-891473-21 *CÂTĂ & BEBE*
loc. 363 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 134 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„FAVORIET” RO-151906-21 *PRIETENIA + EXTREM*
loc. 289 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 136 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————-
„ALIN” RO-917112-21 *TEAM MANOLE & MUCEANU*
loc. 82 Luduș, 140 km./895 p.
loc. 24 Vâlcele, 180 km./844 p.
loc. 15 Zalău, 250 km./766 p.
loc. 16 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 144 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 3 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)
https://youtu.be/RxXsmDQnB6k
————————————————-
SMART” RO-906019-21 *MATEI ȘERBAN*
loc. 419 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 167 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

Licitația activă până Duminică 31.10.2021 oră 21:00

=========================================

*18.10/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, a VI-a serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.
https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=23824

„KASAP” NOR-080-21-1579 ENØ THEODOR & BENJAMIN IBO
loc. 43 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 5=1 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 11 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)

https://youtu.be/Dwr_RU0iw0E
————————————————————————–
„MAXIMUS 15” RO-1006615-21 TEOO & STEFY
loc. 283 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 42 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„LINDA 62” RO-025762-21 OLR VADU VOLOVAT
loc. 368 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 50 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„DAVID 46” RO-799146-21 CÎMPEAN MATEI & DAVID
loc. 56 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 61 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„BOGDAN 21” RO-1025521-21 DRAGOIU M. & PALICIUC A.
loc. 70 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 64 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„LUCKY” RO-052372-21 SULICA LUCIAN
loc. 418 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 84 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„KOERT” NL-1268786-21 GREGOR HORAZY
loc. 183 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 92 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„REMUS” RO-675123-21 FLOREA REMUS
loc. 229 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 103 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„ROBERT 18” RO-136118-21 DINU NICOLAE „CRAPU”
loc. 86 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 115 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„FILIP” RO-142522-21 IRIMIA M. + MITRESCU
loc. 160 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 117 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„GRISLY” RO-064213-21 MARCU ANDREI
loc. 346 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 132 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„MIHAI” RO-591713-21 CARUNTU MIHAI
loc. 34 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 148 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„ELENA” RO-833002-21 FLOSTOIU & COMAN
loc. 232 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 150 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„SKY 34” RO-080034-21 VĂCĂRUȘ IONUȚ
loc. 494 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 159 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

————————————————————————-
„ATENA 15” RO-053615-21 GIGI NAN & PAUL
loc. 415 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 166 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

Licitația activă până Duminică 24.10.2021 ora 21:00

=======================================

*18.10/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Piațadeporumbei.ro, a V-a serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.
https://piatadeporumbei.ro/cat/licitatii/licitatii-desfasurare/licitatii-septembrie/olr-international-brasov/

*RO-055875-21 „DAVE” LOFT DAVID & ANDREI PH*
loc. 42 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 9 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
https://youtu.be/imqgScfaRLg

*PL-0198-21-6085 „JANKIEL” GORKA MARIAN*
loc. 136 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 20 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/Qai6ebafpyM

*RO-042126-21 „LADY 26” VLADAREANU & VLAD*
loc. 63 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 27 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 23 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)
https://youtu.be/H2zZZJIr5uk

*NOR-17-21-0112 „NIKKI” TEAM NORO*
loc. 480 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 30 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/DQVMHBpUxb4


*RO-142560-21 „EVA” IRIMIA M. + MITRESCU*
loc. 307 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 37 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/5Df7YPhb-Vl

*RO-060011-21 „MIKELA” STROE ADRIAN*
loc. 150 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 40 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/A44vkP00FxQ

*RO-230001-21 „IONUT” IONUT & JOHNNY*
loc. 155 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 72 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/MLAZdc1lvWM

*RO-833511-21 „ADRIAN” TEAM TIBI & ADRIAN*
loc. 499 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 73 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/QgDN6MuudhI


*RO-369106-21 „FABIOLA” SCHADI-GUIDO-FELLINI*
loc. 207 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 76 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/btvEDpcN1tA


*RO-670004-21 „TRIUNF” IUGA DORIN*
loc. 452 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 81 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/WxbBt4XIUZI


*NL-1506669-21 „GINEBRA” OLR DERBY HORODNIC*
loc. 93 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 86 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/jZCtRfLKdy0


*DV-09177-21-918 „PAULA” PAGO RACING*
loc. 469 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 180 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

https://youtu.be/imhnOn4lzPo

Licitația activă până duminică 24.10.2021 ora 21:00

========================================

*11.10/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, a IV-a serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.

https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=23655

„PUFULEȚ” RO-061308-21 PERSINAR VALI + LILLA + EDUARD
loc. 108 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 4=1 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 21 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)
https://youtu.be/KV6Htc
————————————————————————–
„NICOLE” DV-0558-21-428 MITITELU DANIEL
loc. 348 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 32 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„MARIJKE” NL-1729327-21 GER SIEMONS
loc. 410 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 35 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„CAMPIONU” RO-004804-21 ROBERT & RĂZVAN
loc. 77 Zalău, 250 km./766 p.
loc. 26 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 60 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 5 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)

https://youtu.be/0n1lC8-S2zk
————————————————————————-
„NAREL” RO-772862-21 BENI & DANI
loc. 502 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 82 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„TORNADO” RO-1193646-21 MIHUȚ IONEL
loc. 272 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 95 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„LORD 06” RO-896306-21 FAMILIA FETIC
loc. 474 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 107 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„COSTI” RO-158703-21 BOLDEANU M. & BARBALATA C.
loc. 218 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 130 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„FIU 13” RO-900002-21 NICOLAE EMANUEL & SOARE DRAGOȘ
loc. 51 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 139 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„MESSI 00” RO-900000-21 MOROZAN DRAGOȘ
loc. 316 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 145 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„STAND” RO-200805-21 A & S TEAM
loc. 345 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 149 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.
————————————————————————-
„AMBIȚIA” RO-683770-21 KELEMEN CSABA
loc. 216 Semifinală Horea, 333 km./715 p.
loc. 158 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

Licitația activă până Duminică 17.10.2021 oră 21:00

=====================================

Porumbei sosiți dupa Finala:
*RO-060017-21* Stroe Adrian
Îmbarcat Semifinală (ajunge pe data de 14.09.2021)
*RO-799147-21* Cîmpean Matei & David
Îmbarcat Semifinală (ajunge pe data de 19.09.2021)
*RO-598238-21* Luca Cristian
Îmbarcat Semifinală (ajunge pe data de 20.09.2021)

*Loc. 186 RO-445965-21* Frații Vlaicu A (ajunge pe data de 21.09.2021)

*RO-906007-21* Matei Șerban
Îmbarcat Sighișoara (ajunge pe data de 21.09.2021)

*Loc. 187 NL-1349610-21 TEAM BONY FARMA* ( ajunge pe data de 26.09.21)

*Loc. 188 RO-896305-21 FAMILIA FETIC* (ajunge pe data de 29.09.21)

*RO-898856-21 EDUARD UȚĂ+ STANCIU MIHAI* Îmbarcat Semifinală (ajunge pe data de 30.09.21)

*Loc. 189 RO-038434-21 FAMILIA TERZEA* ( ajunge pe data de 02.10.21)

*Loc. 190 NOR-026-21-3314 TUFTE HEGLAND* (ajunge pe data de 06.10.21)

=====================================

*04.10/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, a III-a serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.

https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=23511

 

*NOR-080-21-1334 „DANA” CONSTANTIN PUIU*

loc. 20 Luduș, 140 km./895 p.

loc. 4 Vâlcele, 180 km./844 p.

loc. 1 Zalău, 250 km./766 p.

loc. 411 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

*loc. 1 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.*

*LOC. 10 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)*

 

*RO-987421-21 „MEGA” TEAM STOICA & MOISE*

loc. 447 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 13 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*RO-070789-21 „ONE” TEAM N*

loc. 242 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 22 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*NOR-080-21-1433 „MECHELLE” IULIU BALINT*

loc. 343 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 36 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*RO-1006664-21 „JAN” TEOO & STEFY*

loc. 219 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 54 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*NL-1300683-21 „SARAH 83” GREGOR HORAZY*

loc. 438 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 74 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*RO-775353-21 „ANDU 53” TATU ALEXIU*

loc. 270 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 96 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*ESP-208169-21 „MARTIN” TEAM ALAS DE TERUEL*

loc. 146 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 114 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*RO-042314-21 „CURAJOSUL” STOIAN HORIA + VASILE*

loc. 198 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 126 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

LOC. 39 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)

 

*DV-0975-21-780 „JELSON” SAVIN IOAN ALEXANDRU*

loc. 472 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 140 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

*RO-044185-21 „ROUGE” MARIUS LEADATU*

loc. 224 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 156 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

*LOC. 3 AS CRESCĂTOR 2021*

 

*NL-1349723-21 „YASMINE” TEAM BONY FARMA*

loc. 103 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 161 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

*LOC. 1 AS PORUMBEL 2019*

*LOC. 1 AS CRESCATOR 2019*

Porumbelul este fiu din

„PERTA 78” NL-1073578-19 Loc. 5 FINALĂ FORRÓ (Ungaria), 450 km./206 p. & 19 AS PORUMBEL 2019.

Sora ei a câștigat loc. 1 FINAL Teutoburgerwald în 2017

https://youtu.be/a4xVpgo388A

 

Licitația activă până Duminică 10.10.2021 oră 21:00.

 

======================================

*27.09/2021

**Columbodrom Internațional Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, a două serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la  Forró- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.

https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=23389

„SKY 43” RO-080043-21  VĂCĂRUȘ IONUȚ

loc. 5 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 6 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„PRINȚESA” RO-830022-21  ILIE NICOLAE

loc. 117 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 26 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„SAGANA 2” RO-833516-21  TEAM TIBI & ADRIAN

loc. 102 Luduș, 140 km./895 p.

loc. 155 Vâlcele, 180 km./844 p.

loc. 226 Zalău, 250 km./766 p.

loc. 18 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 33 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

LOC. 8 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)

LOC. 1 AS CRESCATOR 2018, 2020, 2021

„GIULIO” RO-772706-21  IONIȚĂ DANIEL

loc. 473 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 52 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„URSULA” PL-0344-21-10745  SIEKLICKI KAZIMIERZ

loc. 80 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 68 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

LOC. 28 AS PORUMBEL (4/5 ETAPE)

„RAMON”ESP-52973-21  MASPALOMAS & MENDOZA

loc. 367 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 78 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„PAU” RO-695332-21  NAGY GYULA

loc. 19 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 91 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„ADINA” RO-831102-21  MANTA & CIRTOAJE

loc. 184 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 133 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„ALINA 39” DV-09992-21-939  TEAM GELU & ALINA

loc. 496 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 141 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„SILVER” NOR-024-21-0803  ENØ THEODOR & BENJAMIN IBO

loc. 107 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 173 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„HANNAH” RO-045815-21  KALLOS LEHEL

loc. 61 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 175 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

„FERENC” NL-1291472-21  OVERDIJK & OSSENBLOK

loc.11 Semifinală Horea, 333 km./715 p.

loc. 182 Finală Forró (Ungaria), 450 km./527 p.

 

 

Licitație activa

până Duminică 03.10.2021 ora 21:00

=======================================

*23.09/2021

**Columbodrom International Brașov scoate la licitație pe site-ul Rrp.ro, prima serie de pui, Ediția 2021 (zburați Finală de la Forro- Ungaria, 450 km.) cu rezultate de top.

https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=23312

„SARA” RO-546497-21 DENNY TM
loc. 49 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 11 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„LEONOR” PL-0198-21-6087 GORKA MARIAN
loc. 136 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 23 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„DYNASTY” NOR-17-21-0119 TEAM NORO
loc. 153 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 43 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.
loc. 27 AS PORUMBEL (4/5 Etape)

„MADA” RO-132156-21 NEAGU CIPRIAN
loc. 235 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 57 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„IL FENOMENO” RO-021030-21 CRISTI SERBAN
loc. 19 Ludus, 140 km./895 p.
loc. 2 Valcele, 180 km./844 p.
loc. 3 Zalau, 250 km./766 p.
loc. 2 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 85 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 1 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)

„LUXOR” RO-695337-21 NAGY GYULA
loc. 439 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 98 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„PRISCILLA” IT-137488-21 CUTIC FANICA
loc. 133 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 112 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„MATEO” RO-290478-21 TEAM B-A-V
loc. 230 Ludus, 140 km./895 p.
loc. 167 Valcele, 180 km./844 p.
loc. 82 Zalau, 250 km./766 p.
loc. 126 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 116 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.
LOC. 9 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE)

„APRIL” RO-186114-21
FRATII CHIRANU
loc. 364 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 123 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„CRISTINA 70” DV-0803-21-70 SAVA & ONISCU
loc. 69 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 152 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„JONY” RO-395225-21 FAMILIA STRAVA
loc. 412 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 172 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

„CHANCE” RO-230019-21 IONUT & JOHNNY
loc.15 Semifinala Horea, 333 km./715 p.
loc. 174 Finala Forro (Ungaria), 450 km./527 p.

Licitație activa până Duminică 26.09.2021 ora 21:00

=========================================

*11.09/2021

Ediția a V-a a Asociației Columbodromul Internațional Brașov…..
Încă o Finală memorabilă!!
Mulțumim tuturor participanților pentru calitatea excelentă a porumbeilor și pentru respectul pe care ni l-au acordat pe tot parcursul sezonului.

The 5th Edition of the Brașov International Derby Association….
Another Final to be remembered!!
We thank all the participants for the excellent quality of their pigeons and for their respect throughout the year.

*TOP 10 ACE PIGEON*
(5/5 Races)
**1 🇹🇩 CRISTI ȘERBAN RO-021030-21 *438,75* 093,31 – 099,61 – 099,13 – 099,53 – 047,17
**2 🇹🇩 PAGO RACING DV-09177-21-911 *384,00* 061,71 – 075,20 – 099,57 – 097,21 – 050,31
**3 🇹🇩 TEAM MANOLE & MUCEANU RO-917112-21 *357,82* 069,89 – 090,94 – 093,91 – 093,02 – 010,06
**4 🇹🇩 FAMILIA STRAVA RO-395226-21 *319,73* 079,55 – 092,13 – 057,39 – 026,51 – 064,15
**5 🇹🇩 ROBERT & RĂZVAN RO-004804-21 *305,83* 056,51 – 031,10 – 066,96 – 088,37 – 062,89
**6 🇳🇴 IULIU BALINT NOR-080-21-1408 *304,19* 092,19 – 044,88 – 061,74 – 020,47 – 084,91
**7 🇹🇩 CRISTI ȘERBAN RO-906009-21 *298,98* 063,94 – 035,83 – 062,61 – 080,00 – 056,60
**8 🇹🇩 TEAM TIBI & ADRIAN RO-833516-21 *275,95* 062,45 – 039,37 – 002,17 – 092,09 – 079,87
**9 🇹🇩 TEAM B-A-V RO-290478-21 *183,83 * 014,87 – 034,65 – 064,78 – 041,86 – 027,67

(4/5 Races)
**10 🇳🇴 CONSTANTIN PUIU NOR-080-21-1334 *391,76* 092,94 – 098,82 – 100,00 – 000,00 – 100,00

*ACE BREEDER* (5/5 Races)

1 🇹🇩 TEAM TIBI & ADRIAN *856,7*
2 🇹🇩 CRISTI ȘERBAN *820,2*
3 🇹🇩 MARIUS LEPADATU *783,6*

 

 

========================================

*10.09/2021

 

**FINAL RACE 2021 EDITION – FORRÓ (Ungaria)- 450 Km.**
(scores for Ace Pigeon in 30%)
*11.08.2021 – 07:30 AM Hungary time, 08:30 AM Romania time

****ACE Pigeon is considered to be the pigeon that is classified in the 5 official stages in *30%* of the total of the basket list.

**** If (at any official stage)
in a prize money position we would have 2 or more pigeons registered in the TIPES System (i.e. the same hour, minute, second…), the prizes of those “positions” (which is actually one), will be collected and divided into equally between the pigeons registered in that position.

Arrivals / Sosiri / Llegadas *LIVE*:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_68.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=68&lang=en

*ACE PIGEON 5 RACES*:
http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

 

 

https://www.facebook.com/lucian.luci.7731/videos/547418943199567/

 

==========================================

*08.09/2021

🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️

Pregătiți pentru:
MAREA FINALĂ (care punctează pentru As Porumbel în 30%):
FORRÓ (Ungaria), 450 km., cu lansarea Sâmbătă 11/09/2021.🏁🏁🏁
*De la Loc. I până la Loc. LXX : Premiu în bani
*Loc. I-V : + Cupă + Diplomă
*Loc. VI – XX : + Medalia + Diplomă
*Loc. XXI – LXX : + Diplomă

** AS-ul este considerat porumbelul care *clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți

As Porumbel
*De la Loc. I până la Loc. VII : Premiu în bani
*Loc. I – III : + Cupă + Inel (aur/argint/bronz) + Diplomă
*Loc. IV – VII : + Medalia + Diplomă

As Crescător
*Loc. I, II și III : Porumbei gratis Ediția 2022 + Cupă + Diplomă

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Vineri 10/09 începând cu orele 13:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=68&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/lansare/sosire îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți pot să-și ia atleții în mână).

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!!
🍀🍀🕊️🍀🍀

 

=============================================

*31.08/2021

Winners of the Semifinal Race 2021 Edition – Horea, 333 km. CONGRATULATIONS!!!

 

 

 

Ace Pigeon 4 Races

http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

========================================

*31.08/2021

**SEMIFINAL RACE 2021 EDITION – HOREA – 333 Km.**
(scores for Ace Pigeon in 30%)
*31.08.2021 – 07:20 AM*

****ACE Pigeon is considered to be the pigeon that is classified in the 5 official stages in *30%* of the total of the basket list.

**** If (at any official stage)
in a prize money position we would have 2 or more pigeons registered in the TIPES System (i.e. the same hour, minute, second…), the prizes of those “positions” (which is actually one), will be collected and divided into equally between the pigeons registered in that position.

*1st, 2nd and 3rd places: prize Money + Cup + Diploma*
*4th to 10th places: price Money + Medal + Diploma*
Arrivals / Sosiri / Llegadas *LIVE*:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_67.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=67&lang=en

*ACE PIGEON 4 RACES*:
http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2644159422552238&id=100007990814699

=========================================

*27.08/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*SEMIFINALĂ (care punctează pentru As Porumbel în 30%):*
*HOREA, 333 km.*, cu lansarea *Marți 31/08/2021*.🏁🏁🏁
*Loc. I, II, III : premiu în bani + Cupă + Diplomă
*Loc. IV – X : premiu în bani + Medalia + Diplomă

***** AS-ul este considerat porumbelul care *clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți*

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Luni 30/08 începând cu orele 18:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=67&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/lansare/sosire îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți pot să-și ia atleții în mână).

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=165101185753068&id=100015355117112

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2100924046738007&id=100015355117112

=======================================

*22.08/2021

Winners of the 3rd Official Race 2021 Edition
Zalău, 250 km.
CONGRATULATIONS!!!

 

*Ace Pigeon 3 RACES*
http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

 

======================================

*22.08/2021

**3rd OFFICIAL RACE 2021 EDITION – ZALĂU – 250 Km.**
(scores for Ace Pigeon in 30%)
*22.08.2021 – 07:15 AM*

****ACE Pigeon is considered to be the pigeon that is classified in the 5 official stages in *30%* of the total of the basket list.

**** If (at any official stage)
in a prize money position we would have 2 or more pigeons registered in the TIPES System (i.e. the same hour, minute, second…), the prizes of those “positions” (which is actually one), will be collected and divided into equally between the pigeons registered in that position.

*1st, 2nd and 3rd places: prize Money + Medal + Diploma*

Arrivals / Sosiri / Llegadas *LIVE*:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_66.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=66&lang=en

*ACE PIGEON 3 RACES
http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*20.08/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al treilea concurs OFICIAL (care punctează pentru As Porumbel în 30%):*
*ZALĂU, 250 km.*, cu lansarea *Duminică 22/08/2021*.🏁🏁🏁
*Loc. I, II, III : premiu în bani + Medalie + Diplomă

***** AS-ul este considerat porumbelul care *clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți*

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Sâmbătă 21/08 începând cu orele 19:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=66&lang=en

Porumbei accidentați:
*NOR-080-21-1319
*RO-151844-21
*RO-896303-21
*RO-016101-21

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/lansare/sosire îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți pot să-și ia atleții în mână).

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

======================================

*16.08/2021

Winners of the 2nd Official Race 2021 Edition
Vâlcele, 180 km.
CONGRATULATIONS!!!

 

 

 

*Ace Pigeon 2 RACES*
http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

=======================================

*16.08/2021

**2nd OFFICIAL RACE 2021 EDITION – VÂLCELE – 180 Km.**
(scores for Ace Pigeon in 30%)
*16.08.2021 – 07:00 AM*

****ACE Pigeon is considered to be the pigeon that is classified in the 5 official stages in *30%* of the total of the basket list.

**** If (at any official stage)
in a prize money position we would have 2 or more pigeons registered in the TIPES System (i.e. the same hour, minute, second…), the prizes of those “positions” (which is actually one), will be collected and divided into equally between the pigeons registered in that position.

*1st, 2nd and 3rd places: prize Money + Medal + Diploma*

Arrivals / Sosiri / Llegadas *LIVE*:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_65.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=65&lang=en

*ACE PIGEON 2 RACES*:

http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*14.08/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al doilea concurs OFICIAL (care punctează pentru As Porumbel în 30%):*
*VÂLCELE, 180 km.*, cu lansarea *Luni 16/08/2021*.🏁🏁🏁
*Loc. I, II, III : premiu în bani + Medalie + Diplomă

***** AS-ul este considerat porumbelul care *clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți*

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Duminică 15/08 începând cu orele 19:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=65&lang=en

 

Porumbei accidentați:
*RO-016101-21
*RO-136120-21
*RO-896303-21
*RO-151844-21

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/lansare/sosire îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți pot să-și ia atleții în mână).

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

 

=======================================

*09.08/2021

Winners of the 1st Official Race 2021 Edition

Ludus, 140 km.

CONGRATULATIONS!!!

 

 

 

======================================

*09.08/2021

**1st OFFICIAL RACE 2021 EDITION – LUDUȘ – 140 Km.**
(scores for Ace Pigeon in 30%)
*09.08.2021 – 07:00 AM*

****ACE Pigeon is considered to be the pigeon that is classified in the 5 official stages in *30%* of the total of the basket list.

**** If (at any official stage)
in a prize money position we would have 2 or more pigeons registered in the TIPES System (i.e. the same hour, minute, second…), the prizes of those “positions” (which is actually one), will be collected and divided into equally between the pigeons registered in that position.

*1st, 2nd and 3rd places: prize Money + Medal + Diploma*

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_64.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=64&lang=en

http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

======================================

*07.08/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV

Pregătiți pentru:
*Primul concurs OFICIAL (care punctează pentru As Porumbel în 30%):*
*LUDUȘ, 140 km.*, cu lansarea *Luni 09/08/2021*.🏁🏁🏁
*Loc. I, II, III : premiu în bani + Medalie + Diplomă

***** AS-ul este considerat porumbelul care *clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți*

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Duminică 08/08 începând cu orele 19:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=64&lang=en

Porumbei Accidentați:
*RO-136120-21*
*RO-151844-21*
*PL-0344-21-10721*
*NL-1295091-21*

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/lansare/sosire îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți pot să-și ia atleții în mână).

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*03.08/2021

**6th TRAINING 2021 EDITION – SIGHIȘOARA – 85 Km.**
03.08.2021 – 08:00 AM

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:

http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_63.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=63&lang=en

*SUCCES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

 

=======================================

*01.08/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al șaselea antrenament (și ultimul):*
*SIGHIȘOARA, 85 km.*, cu lansarea *Marți 03/08/2021*.🏁🏁🏁

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Luni 02/08 începând cu orele 20:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=63&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână).

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*30.07/2021

**5th TRAINING 2021 EDITION – FIȘER – 55 Km.**
30.07.2021 – 08:00 AM

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:

http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_62.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=62&lang=en

*SUCCES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*28.07/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al cincilea antrenament:*
*FIȘER, 55 km.*, cu lansarea *Vineri 30/07/2021*.🏁🏁🏁

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Joi 29/07 începând cu orele 21:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=62&lang=en

Porumbei accidentați:
*PL-0198-21-6085*
*RO-906007-21*
*RO-052390-21*
*NOR-080-21-1330*

IRECUPERABIL:
*NL-2121563-21*
*RO-879036-21*

 

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

 

========================================

*26.07/2021

**4th TRAINING 2021 EDITION – ȘERCAIA – 30 Km.**
26.07.2021 – 07:45 AM

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_61.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=61&lang=en

*SUCCES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*24.07/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al patrulea antrenament:*
*ȘERCAIA, 30 km.*, cu lansarea *Luni 26/07/2021*.🏁🏁🏁

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc Duminică 25/07 începând cu orele 21:00.

Porumbei accidentați:

NOR-080-21-1579

PL-0344-21-10713

NOR-17-21-0026

DV-0244-21-386

RO-879036-21

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=61&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*23.07/2021

**3rd TRAINING 2021 EDITION – VLĂDENI – 18 Km.**
23.07.2021 – 08:30 AM

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_60.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=60&lang=en

SUCCES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

======================================

*22.07/2021

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al treilea antrenament:*
*VLĂDENI, 18 km.*, cu lansarea *Vineri 23/07/2021*.🏁🏁🏁

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc astăzi 22/07 începând cu orele 21:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=60&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*19.07/2021

**2nd TRAINING 2021 EDITION -CODLEA- 12 Km.**
19.07.2021 – 09:00 AM

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_59.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=59&lang=en

*SUCCES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*17.07/2021

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2247270952076694&id=100015355117112

*🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*

Pregătiți pentru:
*Al doilea antrenament:*
*CODLEA, 12 km.*, cu lansarea *Luni 19/07/2021*.🏁🏁🏁

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc duminică 18/07 începând cu orele 21:00.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=59&lang=en

Accidentat: DV-0244-21- 386

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

======================================

*16.07/2021

**1st TRAINING 2021 EDITION* :
MINA 1 MAI- 5 Km.
*16.07.2021 – 09:00 AM*
Arrivals/ Sosiri/ Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_58.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=58&lang=en

*SUCCES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*15.07/2021

Porumbei accidentați:
*NOR 080-21-1579
*PL 0199-21-2482
*PL 0344-21-10713

*RO-896309-21

IRECUPERABIL:
*NOR 080-21-1427

=====================================

*14.07/2021

🕊️DERBY INTERNAȚIONAL BRAȘOV 🕊️*Pregătiți pentru: START!!!

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=58&lang=en

*Primul antrenament:
*MINA 1 MAI, 5 km., cu lansarea *Vineri 16/07/2021🏁🏁🏁

Îmbarcarea LIVE (în timp real) va avea loc joi 15/07 începând cu orele 21:00.
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!

http://www.one-loft-race.de/zlist.php?OLRID=20170630&lang=en

 

========================================

*08.07/2021

PREMIERE 2021 – Ediția a V-a
*Porumbei înregistrați: 1149
*Crescătorii: 161
*Țări:
– România
– Olanda
– Norvegia
– Germania
– Spania
– Polonia
– Italia
– Ungaria

*Porumbei gratuiti: 268
*Premii totale: 35.250€ (calculate la 881 de porumbei)
*99 de premii.

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

 

===========================================================

*29.06.2021

==============================================================

*24.06/2021

Columbodrom International Brașov!!

Joi 24 /06/21,**Ultima vaccinare Diftero Variola…

https://www.facebook.com/100015355117112/videos/pcb.1158329448022215/1158328601355633

==============================================================

*23.06/2021

Columbodrom International Brașov!!! Miercuri 23/06/21 🕊️🕊️ 🏁🏁 23 zile sa înceapă startul ⏳✅🇹🇩🇪🇺

https://www.facebook.com/100015355117112/videos/pcb.1157515744770252/1157513348103825

==============================================================

*11.06/2021

FIRST INVENTORY – The missing pigeons will be replaced free of charge until June 20.

PRIMUL INVENTAR – Porumbeii lipsă vor fi înlocuiți gratuit până pe 20 iunie.

 

*23.05/2021

==============================================================

*18.05/2021

Entries!!!
*GAUST GERHARD & CÂMPEAN F. from Crailsheim- Germany, 1 Team (5+2).
*ULRICH WEIß from Assmastadt- Germany **6e = 1e Final Race Forró (Hu), 450 km. 2020 Edition**
1 Team (5+1).
*CIPRIAN NEAGU from Filipeștii de Pădure PH, 1 Team (5+1).
*SZABO LADISLAU from Bod BV, + 3 p. (Complete Team 5+1).
*TEAM FIRST FORCE from Friesoythe- Germany, 1 Team (5+2).

*MARCU ANCA from Vulcan BV, 2 p.
*NICOLAE & MATIAS from Rucăr AG, + 2 p.

*GOOD LUCK!!!*
*SUCCES!!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

=====================================

 

*01.05/2021

Entries!!!
*NINI SANDU & PETRUȚ CLAUDIU from Cugir AB, 1 Team (5+1).

From Holland:
*LEEN VAN PELT en Zn., 1 Team (5+1).
*JOS BIERINGS, 1 Team (5+1).
*A. Van SUIJLEKOM, 1 Team (5+1).
*UNION RAYON 4, 1 Team (5+1).
*OVERDIJK & OSSENBLOK, 2 Teams (5+1).
*KO VAN DOMMELEN, 1 Team (5+1).
*TEAM SNELS & RAVENSTIJN, 1 Team (5+2).
*GER SIEMONS, 1 Team (5+1).
*YANUSZ MARIUSZ ROSPLOCH, 1 Team (5+1) + 1 p. + 3 Free pigeons 2020 Edition **1e Zalău, 250 km.**
*GREGOR HORAZY, 1 Team (5+1).
*TEAM BONY FARMA, 4 Teams (5+1). **1e ACE PIGEON 2019 Edition*
*DRAGOIU M. & PALICIUC A., 1 Team (5+1).
*ROBBERT TEN BERGE, 1 Team (5+2).

From Hungary:
*JÓZSEF CSERNÁK, 1 Team (5+2) + 1 Team (5+1).

From Poland:
*RYSZARD POCZATEC, 1 Team (5+2).
*SIEKLICKI KAZIMIERZ, 1 Team (5+2).
*GIERCZAK TADEUSZ, 1 Team (5+2).
*ROBERT ROWEK, 1 Team (5+2).
*TOMASZ MADEJ, 1 Team (5+2).
*BOBER HENRYK, 1 Team (5+2).
*KORALEWICZ ALICJA, 1 Team (5+2).
*TEAM R. GOSTYNSKI & P. WITULSKI, 1 Team (5+2).
*GORKA MARIAN, 1 Team (5+2).
*TOMASZ SOJA, 1 Team (5+2).
*SLAWOMIR SEWERYNSKI, 1 Team (5+1) +1 p.

From Romania:

*NINI SANDU & PETRUȚ CLAUDIU; Cugir AB, 1 Team (5+1).
*MANTA & CÎRTOAJE; Brează PH, 3 p. (First part of the team).
*ROBERT & RĂZVAN; Brează PH, 1 Team (5+1) +1 p.
*ILIE NICOLAE; Brează PH, 2 p.
*FLOSTOIU & COMAN Brează PH, + 2 p. ( Complete Team 5+1).
*VĂCĂRUȘ IONUȚ; Brașov, 2 Teams (5+2).
**1e ACE PIGEON 2017 Edition*
*BOLDEANU M. + BARBALATA C.; Focșani VN, 1 Team (5+1).
*ARDELEAN IOAN; Mina 1 Mai BV, 2 p.

*GOOD LUCK!!!
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

=====================================

*28.04/2021

Entries!!!
*COMNOIU + STEFANICA from Băicoi PH, 3 p. ( First part of the team).
*NISTOR BOGDAN from Băicoi PH, 1 Team (5+2) + 1 p.
*POPESCU VASILE ANDREI & DAVID from Băicoi PH, 5 p. (First part of the team).
*TEAM C + C from Câmpina PH, 2 p. (First part of the team).

*PAGO RACING from Alba Iulia, +2 p. (Complete Team 5+2).
*CÎMPEAN MATEI & DAVID from Teiuș AB, 1 Team (5+1).
*CUTIC FĂNICĂ from Bolzano- Italy, 1 Team (5+2) + 1p.
*TUFTE HEGLAND from Bergen- Norway **5e ACE PIGEON 2020 Edition**
+ 3 p. (Complete Team 5+1).
*IULIU BALINT from Alesund-Norway ,1 Team (5+2)+ 1 p.
*PER B. LUDVIKSEN & B. ØYGARD from Sykkelven-Norway **Per Bjarte Ludviksen 3e Final Race Forró (Hu), 450 km. 2020 Edition**
+2 p. (Complete Team 5+1).

*GOOD LUCK!!!
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

======================================

*26.04/2021

Entries!!!
*TEAM STOICA & MOISE from Prahova, 1 Team (5+2) + 3 p.
*STOIAN HORIA + VASILE from Vulcana Băi DV, 1 Team 5+2.
*STOICESCU & CLEOPATRA from Azuga PH, + 2 p. (Complete Team 5+2).
*KALLOS LEHEL from Dopca BV, + 3 p. (Complete Team 5+2).
*DOBRIN & CUPEȘ from Brașov **Dobrin Iulian 2e ACE PIGEON 2019 Edition** 4 p. (First part of the team).
*BĂNICĂ + PALTIN + NEACSU from Argeș, + 3 p. (Complete Team 5+1).

*GOOD LUCK!!!
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

======================================

*24.04/2021

Entries!!!
*NAGY GYULA from Sfântu Gheorghe CV, 1 Team (5+2) + 3 free pigeons. **1e Luduș, 140 km. 2020 Edition/ 2e ACE BREEDER 2019 Edition**
*TEAM CIUCA & BADECI from București, 1 Team 5+2. **1e Semifinal Race Horea, 333 km. 2020 Edition**
*TEAM N from Ploiești PH, 1 Team (5+2) + 4 p. ( First part of the 2nd Team).
*TEAM MANOLE & MUCEANU from Prahova, + 4 p. (Complete Team 5+2) + 2 free pigeons. **2e Luduș, 140 km. 2020 Edition**
*MARCU ANDREI from Vulcan BV, 3 p.
*FAMILIA BORDEAN from Vulcan BV, 2 p.
*TEAM WOLKENDORF from Vulcan BV, 1 Team 5+2.

*TEAM RACHIERU & ULISE from Prahova, 5 p. (First part of the team).
*BENI & DANI from Cugir AB, + 6 p. (Complete Team 5+2).
*FRAȚII VLAICU from Cugir AB,
*Winners 1e Final RACE Tarcal (Hu), 420 km. & 1e ACE PIGEON 2018 Edition* / *3e Final RACE Forró (Hu), 450 km. 2019 Edition*
5 p. ( First part of the team).

*GOOD LUCK!!!
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

 

======================================

*18.04/2021

Entries!!!

*SAVA & ONISCU from Brasov, 4 p. (First part of the team).

*LOFT CIOBLEA & FLOREA from Prahova, 1 Team (5+1).

*MATEI SERBAN from Baicoi PH, 1 p. (First part of the team).

*RADU SERBAN from Baicoi PH, 1 p. (First part of the team).

*CRISTI SERBAN from Baicoi PH, 2e ACE BREEDER 2020

2 p. (First part of the team).

*STOICESCU & CLEOPATRA from Azuga PH, 5 p. (First part of the team).

*IUGA DORIN from Targu Mures, 1 Team (5+1).

*KALLOS LEHEL from Dopca BV, 4 p. (First part of the team).

*TEAM DENI & MIRU from Gimbav BV *Winner 2019 Edition & 4e ACE PIGEON, 1 Team (5+2).

*VLADAREANU & VLAD from Gimbav BV, 3 p. (First part of the team).

*EDUARD UTA + STANCIU MIHAI from Campina PH, 1 Team (5+1).

*BIGIU IULIAN VASI from Campina PH, 4 p. (First part of the team).

*MOROZAN DRAGOS from Campina PH, 1 Team (5+1).

*GOOD LUCK!!!*
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

 

==============================================================

*13.04/2021

Entries!!!

*PAGO RACING from Alba Iulia, 5 p. (First part of the team)

*LUFFY ISTVAN from Sfântu Gheorghe CV, 3 p. (First part of the team)
*IONUȚ & JOHNNY from Argeș, 4 p. ( First part of the team)
*MONEA LORENZO from Roma- Italy, 1 Team (5+1)+1
*TEAM NEGUT & MONEA from Roma-Italy, 1 Team 5+1*

GIGI NAN & PAUL from Zărnești BV

***2e Final Race Forro (Hu), 450 km. 2019***
7 p. (Team 5+2)
*DINU + VĂLĂTUC from Brașov, 2 p.
*BĂNICĂ + PALTIN + NEACȘU from Argeș, 3 p. ( First part of the team)
*PERSINAR VALI + LILLA + EDUARD from Cristian BV, 2 p.

*GOOD LUCK!!!*
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

========================================

*08.04/2021

*TEAM MANOLE & MUCEANU from Prahova, 5 p. (First part of the team).
*TEAM B-A-V from Arges, 3 p. (First part of the team)
*CARUNTU MIHAI from București, 1 Team 5+1.
*TEAM TĂRLUNGENI from Brașov, 1 Team 5+2.
*FLOREA REMUS from Târgu Mureș, 4 p. (First part of the team).
*IONIȚĂ DANIEL  from Cugir AB, 1 Team 5+2.
*BENI & DANI from Cugir AB, 1 p. (First part of the team).

*LOFT DAVID & ANDREI PH from Zarnesti BV, +2 p. (Complete Team)

*AMARIEI SEBASTIAN CONSTANTIN from Zarnesti BV, + 3 p.

*IRIMIA M. + MITRESCU from Prahova, ***Winners of the 2020 Edition***

4 p. (First part of the Team)

*SULICA LUCIAN from Mina 1 Mai BV, 5+1 Team.

*CATA & BEBE from Plopeni PH, 5+2 Team.

*GOOD LUCK!!!!

*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

 

==============================================================

*01.04/2021

Entries!!

*FAMILIA STRAVA from Brașov, 6 p. (First part of the team)

*NICOLAE EMANUEL & SOARE DRAGOȘ from Vălenii de Munte PH, 1 Team 5+1

*STOICA + STANCIU from Vălenii de Munte PH, 7 p. (1 Team + 1)

*GOOD LUCK!!!
*SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

=======================================

*29.03/2021

Entries!!!
*CONSTANTIN PUIU from Norway, + 3p. (Complete Team)
*ENØ THEODOR & BENJAMIN IBO from Norway , 2 Teams.
*ERIK TUFTE from Norway, 3 p.
*PER B. LUDVIKSEN & B. ØYGARD from Norway,+ 2p.
**GOOD LUCK!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

https://www.facebook.com/100015355117112/videos/pcb.1101835060338321/1101834313671729

=============================================================

*27.03/2021

Entries!!

*FAMILIA FETIC from Buzău +4 p. (Complete A Team)
*DENNY TM from Timișoara 8 p. (1 Team +2)
GOOD LUCK!!!
SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

=====================================

*16.03/2021

Entries!!!

*CONSTANTIN PUIU from Norway, 4 p. (First part of the team)
*IULIU BALINT from Norway, 7 p. (Team 5+2)
*PER B. LUDVIKSEN & B. ØYGARD from Norway, 2 p. (First part of the team)
*FINN ALTE OLDEIDE from Norway, 7 p. ( Team 5+1 +1 free pigeon 3e Luduș,140 km. 2020)

*FAMILIA FETIC  from Buzau, 3 p. (First part of the team)

*TEAM FLOREA & COSTINAȘ from BV, 4 p. (First part of the team)
*LOFT DAVID & ANDREI PH from ZĂRNEȘTI , 5 p. (First part of the team)
*AMARIEI SEBASTIAN CONSTANTIN from ZĂRNEȘTI, 3 p. (First part of the team)

*A & S TEAM from ; Păulești- PH Team 5+1

*TEAM TIBI & ADRIAN from ;PRAHOVA, +2 p. (First part of the 2nd Team)

GOOD LUCK!!!
SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

The first vaccine given to the young pigeons at the entry to the Derby.

Primul vaccin administrat puilor la întrarea în Columbodrom..

======================================================

*01.03/2021

Team Tibi & Adrian din Prahova , deschide înscrierile celei de a V-a ediții a Colombodromului Internațional Brașov O.L.R.
Câștigătorii Team Tibi & Razvan locul 1 și 3 AS PORUMBEL (inel aur, inel bronz) și Loc. 1 AS CRESCĂTOR ediția a IV-a 2020

Succes!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

=====================================

*28.02/2021

Participanti-2021


********************
Ediția a V-a *”Asociația Columbodrom Internațional Brașov”* O.L.R.
C.I.F.: 43404967
***Capacitate columbodrom: *1250 locuri*
***Primirea porumbeilor:
*01 martie -10 iunie 2021*
– Asteptam porumbei din:
Norvegia, Germania, Franța, Austria, Olanda, Belgia, Italia, Ungaria, Polonia, Spania, Anglia…. si bineînțeles Romania.
Doritorii sunt bine veniți intr-o competiție sincera, loială, maximă transparență, seriozitate si implicare 100%
Colombodromul Internațional Brașov, doreste SUCCES tuturor participanților!!!
………..
Quinta edición *”Asociación Derby Internacional Brașov”* O.L.R.
C.I.F.: 43404967
***Capacidad del Derby:
*1250 plazas*
***Recepción de pichones :
*01 de marzo- 10 de junio de 2021*
Esperamos pichones de:
Noruega, Alemania, Austria, Holanda, Bélgica, Italia, Hungría, España, Polonia, Inglaterra….y por supesto Rumanía.
Todos los participantes son bienvenidos en una competición sincera, justa, máxima transparencia, y seriedad 100%.
Derby Internacional Brașov desea SUERTE a todos los participantes!!

====================================

*24.01/2021

New look for Columbodromul Int Brasov-Cristian

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1777445452431972&id=100004996023895

 

========================================

*31.12/2020

=====================================

*17.12/2020

OFERTĂ DE SĂRBĂTORI PENTRU SEZONUL 2021
Pentru primele 75 de echipe achitate integral în intervalul 20 decembrie 2020 – 31 ianuarie 2021 taxa de înscriere vă fi de 400 euro/echipă (5+2)
Vă rugăm să efectuați plată în contul deschis la BCR pe numele:
Asociația Columbodrom Internațional Brașov :
C.I.F. 43404967
Cont RON
IBAN: RO97RNCB0058168933100001
SWIFT: RNCBROBU
——————————————————–
Cont EURO
IBAN: RO43RNCB0058168933100003
SWIFT: RNCBROBU
______________________________________________
HOLIDAYS PROMOTION SEASON 2021!!!
For the first 75 teams fully paid between 20 December 2020 and 31 January 2021 the registration fee will be 400 euro/team (5+2)
Payment should be made in the Columbodromul International Brașov Association account opened at BCR Bank:
Columbodromul International Brașov Association
Identity Tax Code 43404967
Cont RON
IBAN: RO97RNCB0058168933100001
SWIFT: RNCBROBU
——————————————————–
Cont EURO
IBAN: RO43RNCB0058168933100003
SWIFT: RNCBROBU
______________________________________________
OFERTA PARA LA TEMPORADA 2021!!!
Para los primeros 75 equipos pagados en su totalidad entre el 20 de diciembre de 2020 y el 31 de enero de 2021, la taxa de inscripción será de 400 euros / equipo (5 + 2)
Puede realizar el pago en la cuenta abierta en el banco BCR a nombre de:
Asociația Columbodrom Internațional Brașov:
C.I.F. 43404967
Cuenta en RON
IBAN: RO97RNCB0058168933100001
SWIFT: RNCBROBU
——————————————————–
Cuenta en EURO
IBAN: RO43RNCB0058168933100003
SWIFT: RNCBROBU

==============================================================

*08.12/2020

Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.ro, a X-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.
LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ DUMINICA 13.12.2020 ora 21:00
„IVET 48” NOR-080-20-2248 Finn Atle Oldeide
loc. 27 Finală
loc. 98 Semifinală
loc. 56 Zalău
LOC. 25 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„OCTAVIA” RO-714233-20 Caruntu Mihai
loc. 50 Finală
„ANI” RO-072876-20 OLR Suprem
loc. 67 Finală
loc. 7 Semifinală
LOC. 24 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„JUNG” NOR-080-20-275 Tufte Hegland
loc. 71 Finală
loc. 117 Semifinala
loc. 61 Zalău
loc. 117 Luduș
LOC. 5 AS PORUMBEL (4/4 ETAPE)
„URBAN 02” RO-623902-20 Team Tibi & Razvan *LOC. 1 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 85 Finală
„DAIANA 10” RO-329010-20 Daian & Vladareanu
loc. 96 Finală
„EYES 18” RO-813718-20 Sori & Smoleanu
loc. 132 Finală
„SUMMY 43” RO-234943-20 Beni & Dani
loc. 140 Finală
„JEWEL 19” RO-623919-20 Team Tibi & Razvan *LOC. 1 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 147 Finală
„ANDARA 07” RO-714207-20 Caruntu Mihai
loc. 164 Finală
„IANIS” RO-011002-20 Team Cioblea & Manole
loc. 179 Finală
loc. 35 Semifinală
„GRACIOSA” RO-815012-20 Popescu Vasile Andrei & David
loc. 183 Finală
„JET 13” RO-816013-20 Cristi Șerban *LOC. 2 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 187 Finală (sosit fără cip)
„VEERLE” Team Gevleugelde Vrienden
loc. 329 Semifinală (întârziat )
„SAUDI 16” NOR-080-20-1816 Iuliu Balint
loc. 727 Sighișoara (întârziat )

==============================================================

*01.12/2020

Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.rp , a IX-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.
LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ DUMINICA 06.12.2020 ora 21:00
„FALCO” NL-1761496-20 Team Alexander & Franziska
loc. 5=1 Finala
„IDEAL 55” RO-400255-20 Kelemen Csaba
loc. 20 Finala
„KIRA” RO-034610-20 Team Tarlungeni
loc. 24 Finala
„LUCIAN 45” RO-1054845-20 Nini Sandu & Petrut Claudiu
loc. 75 Finala
loc. 18 Semifinala
LOC. 26 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„RUDOLF 58” RO-626758-20 Morozan Dragos
loc. 76 Finala
loc. 65 Semifinala
„RAIMON 64” RO-326064-20 Comb. Schadi & Balosin
loc. 83 Finala
„FREE 34” NOR-026-20-2634 Oyvind Aarheim
loc. 105 Finala
loc. 4 Semifinala
„TINTATA” RO-070752-20 Irimia M. + Mitrescu
loc. 113 Finala
loc. 62 Semifinala
„LONDRA 88” RO-1014488-20 Familia Fetic
loc. 120 Finala
loc. 134 Semifinala
„BOGDAN 1” RO-605561-20 Tandem Vasile & Bogdan
loc. 129 Finala
„BEBE 572” RO-734572-20 Bebe Stoica
loc. 135 Finala
loc. 36 Semifinala
„SKY 92” RO-053092-20 Team Florea & Costinas
loc. 137 Finala
„FIGHTER 35” RO-111135-20 Vacarus Ionut
loc. 138 Finala
„YOURS 29” RO-1208929-20 Team Ungureanu & Brezeanu
loc. 146 Finala
„SABELA 09” RO-245709-20 Team Neghiu & Petrut
loc. 165 Finala
loc. 97 Semifinala
„MAG” RO-328289-20 Porumbelmag.ro
loc. 174 Finala
„JONGE 02” RO-624102-20 Team Manole & Muceanu
loc. 177 Finala
„BENY” AUS-602-20-1406 Beniamin Neag
loc. 185 Finala
loc. 12 Semifinala

==============================================================

*20.11/2020

Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.rp , a VIII-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.

http://rrp.ro/view_bids.php?licitatie=20585

LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 28.11.2020 ora 21:00
„LISTU” RO-348727-20 Teoo & Stefy
loc. 48 Finală
loc. 80 Semifinală

Video de prezentare:
„SAUL” RO-888847-20 Team Mihalescu Family Loft *LOC. 3 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 53 Finală
loc. 33 Semifinală
loc. 67 Zalău
loc. 50 Luduș
LOC. 4 AS PORUMBEL (4/4 ETAPE)

„BARRY 14” RO-624114-20 Team Manole & Muceanu
loc. 60 Finală

„CATCHER 63” RO-1054763-20 Team Neghiu & Petruț
loc. 63 Finală
loc. 76 Semifinală
loc. 39 Zalău
LOC. 28 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

Video de prezentare:
„RAZVAN 09” RO-623909-20 Team Tibi & Răzvan *LOC. 1 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 66 Finală

„ZORRO” RO-326081-20 Comb. Schadi & Balosin
loc. 70 Finală
loc. 39 Semifinală

„ZOON 05” RO-714205-20 Caruntu Mihai
loc. 78 Finală

„CHIP 2” RO-525410-20 Team Ciprian & Vlad
loc. 80 Finală

„ANTO 04” RO-055704-20 Team Stoian & Pandrea
loc. 94 Finală
loc. 55 Semifinală

„BOBOCEA” RO-459309-20 Yusti + Dani
loc. 103 Finală
loc. 57 Semifinală

„LIVIU” RO-072869-20 OLR Suprem
loc. 115 Finală
loc. 11 Zalău

„BENI 44” RO-234944-20 Tandem Vlaicu & Beni
loc. 119 Finala

„DENI 21” RO-052021-20 Team Deni & Miru
loc. 143 Finală
loc. 43 Semifinală
loc. 66 Zalău

„BAICOI” RO-816016-20 Cristi Șerban *LOC. 2 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 155 Finală

„ALEXANDRA” RO-011024-20 Team Cioblea & Manole
loc. 166 Finală
loc. 73 Semifinală

„SHELBY” RO-459816-20 Bratian Florin
loc. 167 Finală
loc. 7 Semifinală
loc. 12 Luduș

„DUBAI” NL-2014986-20 Team V. Overdijk & Ossenblok
loc. 182 Finală

„DOMINO 20” RO-813720-20 Sori & Smoleanu
loc. 188 Finală (întârziat)

=======================================

*09.11/2020

Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.rp , a VII-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=20369

LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 14.11.2020 ora 21:00

Video de prezentare:
„DORNEAUA” RO-070745-20 Irimia M. + Mitrescu
loc. 1 Finală
loc. 38 Semifinală

„VANESSA” DV-08645-20-157 Ulrich Weib
loc. 6=1 Finală

Video de prezentare:
„DIVINA 08” RO-623908-20 Team Tibi & Razvan *LOC. 1 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 13 Finală
loc. 5 Semifinală
loc. 19 Zalău
LOC. 3 AS PORUMBEL (4/4 ETAPE)

Video de prezentare:
„MIRU 78” RO-052078-20 Daian & Vladareanu
loc. 26 Finală

„FREDDY 49” RO-888849-20 Team Mihalescu Family Loft *LOC. 3 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 33 Finală

„ROXANNA” RO-660951-20 Team N
loc. 46 Finală

„SPRINT” RO-328298-20 Porumbelmag.ro
loc. 69 Finală
loc. 76 Zalău
loc. 66 Luduș
LOC. 29 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„DAVE” RO-048687-20 Loft David & Andrei PH
loc. 73 Finală
loc. 59 Semifinală

„OLI” RO-190755-20 Ban Csaba
loc. 84 Finală
loc. 37 Zalău
loc. 21 Luduș
LOC. 17 AS (3/4 ETAPE)

„STEFAN” RO-622022-20 Team Manta & Ionescu
loc. 87 Finală

„DENIS 33” RO-890333-20 Denny TM
loc. 89 Finală

„PIXIE 75” NOR-080-20-1775 Constantin Puiu
loc. 93 Finală

„DAVID” RO-1020940-20 Stoicescu & Cleopatra
loc. 102 Finală
loc. 50 Semifinală

„DANILA” RO-400209-20 Kelemen Csaba
loc. 110 Finală

„SCOTTY” RO-250043-20 Gabi Oprea
loc. 145 Finală

„EROU 16” RO-111116-20 Vacarus Ionut
loc. 163 Finală
loc. 27 Semifinală

„ FORUM 66” RO-621866-20 Crescatoria Forum
loc. 169 Finală

„SWEET 56” RO-820056-20 Dream Team Pigeon .com
loc. 180 Finală

======================================

*04.11/2020

*Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.rp , a VI-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.*

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=20231

LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 07.11.2020 ora 21:00

„DINIE” ESP-113572-20 Team Los Trujillos
loc. 7=1 Finală

Video de prezentare:
„MARLENE 67” RO-326067-20 Comb. Schadi & Balosin
loc. 18 Finală
loc. 56 Luduș
LOC. 21 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

Video de prezentare:
„ADELE” RO-816040-20 Cristi Șerban *LOC. 2 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 21 Finală
loc. 21 Semifinală
loc. 68 Zalău
LOC. 10 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„ADRIAN 87” RO-1014487-20 Familia Fetic
loc. 32 Finală
loc. 71 Zalău

Video de prezentare:
„HAWK 82” RO-053082-20 Team Florea & Costinas
loc. 45 Finală
loc. 23 Semifinală
LOC. 23 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„SPARTAKUS” RO-459315-20 Team Yusti + Dani
loc. 57 Finală
loc. 44 Semifinală
loc. 36 Luduș
LOC. 14 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„TOP” RO-814526-20 Familia Maftei + Ionuț
loc. 63 Finală
loc. 84 Semifinală
LOC. 6 AS PORUMBEL (4/4 ETAPE)

„SPECIAL 49” RO-052049-20 Team Deni & Miru
loc. 92 Finală
loc. 10 Zalău

„LOLI” NL-1743816-20 Winkie Pigeons
loc. 108 Finală
loc. 55 Zalău

„ITALY 19” RO-813719-20 Sori & Smoleanu
loc. 109 Finală
loc. 47 Luduș

„BEBE 560” RO-734560-20 Bebe Stoica
loc. 131 Finală

„DAKAR” RO-400265-20 Kelemen Csaba
loc. 136 Finală

„VICTORIA” RO-625213-20 Team Ungureanu & Brezeanu
loc. 141 Finală

„GALA 03” RO-245703-20 Team Neghiu & Petruț
loc. 149 Finală

„ZHANG ZILLING 2” RO-459405-20 Ilie Secheli
loc. 157 Finală
loc. 26 Semifinală

„MARIA 36” RO-819736-20 Bucur Catalin & Evelin
loc. 159 Finală

„ZEEUWS MEISJE” NL-1551604-20 Team Gevleugelde Vrienden
loc. 171 Finală
loc. 65 Zalău
loc. 86 Luduș

„DOUTZEN 75” RO-225875-20 Drimbarean Sorin
loc. 176 Finală

=========================================

*26.10/2020

*Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.rp , a V-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.*

http://rrp.ro/view_bids.php?licitatie=20072

LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 31.10.2020 ora 21:00

„ZANA 18” RO-623918-20 Team Tibi & Răzvan *LOC. 1 AS CRESCATOR 2020*
loc. 4=1 Finală Forró
loc. 31 Luduș
LOC. 16 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„PIRATA” RO-815401-20 Cata & Bebe
loc. 9 Finală Forró

„MUCEANU 82” RO-624082-20 Team Manole & Muceanu
loc. 15 Finală Forró
loc. 6 Semfinala Horea
LOC. 11 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„ADRIANA 62” RO-626762-20 Morozan Dragos
loc. 30 Finală Forró
loc. 24 Zalău
loc. 72 Luduș
LOC. 9 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„GERGELY” RO-112902-20 Nagy Gyula
loc. 42 Finală Forró
loc. 48 Semfinala Horea
loc. 64 Luduș
LOC. 15 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„SAKIRA 55” RO-234955-20 Beni & Dani
loc. 55 Finală Forró
loc. 4 Zalău
LOC. 22 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)

„KOSMIN” RO-1069842-20 Doru Zamfir
loc. 72 Finală Forró
loc. 71 Semfinala Horea

„SHARON” NL-2014954-20 Team V. Overdijk & Ossenblok
loc. 97 Finală Forró
loc. 17 Luduș

„LINISTITA” RO-459308-20 Irimia M. + Mitrescu
loc. 101 Finală Forró
loc. 102 Semfinala Horea
loc. 24 Luduș

„MARYA” RO-170074-20 Dinu Nicolae „Crapu”
loc. 117 Finală Forró

„SETKA” RO-130652-20 Frații Chiranu
loc. 121 Finală Forró
loc. 144 Semfinala Horea

„NIKO 63” RO-457763-20 Dumitrascu + Sorescu
loc. 124 Finală Forró
loc. 24 Semfinala Horea

„SPARKLE” RO-894069-20 Stoica & Moise
loc. 148 Finală Forró

„NAOMI” AUS-602-20-1407 Beniamin Neag
loc. 154 Finală Forró
loc. 40 Semfinala Horea

„STRONG” RO-667383-20 Team Bak
loc. 160 Finală Forró

„FIRST LADY 48” AUS-602-20-1348 Stoica Ionuț
loc. 170 Finală Forró
loc. 60 Zalău

„NINA 44” RO-400044-20 Andrei Marius & Mitu
loc. 178 Finală Forró

„MARIA 61” RO-212661-20 Team Farcaș
loc. 186 Finală Forró
loc. 46 Semfinala Horea

=======================================

*20.10/2020

*Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.rp , a IV-a serie de pui (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km.) cu rezultate de top.*

http://rrp.ro/view_bids.php?licitatie=19912
LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 24.10.2020 ora 21:00

Video de prezentare:

MAGIA 38″ RO-111138-20 Văcăruș Ionuț 

loc. 8=1 Finală Forró

Video de prezentare:
„EWA” PL-0299-20-475 Sebastian Ostoja-Lniski
loc. 14 Finală Forró
loc. 19 Semif.
loc. 44 Zalău
loc. 134 Luduș
loc. 2 AS PORUMBEL (4/4 ETAPE)

 

Video de prezentare:”

DIAMANT” RO-048626-20 Loft David & Andrei 

loc. 28 Finală Forró

Video de prezentare:
„OLYMPIC” RO-226000-20 Frații Vlaicu
loc. 36 Finală Forró

Video de prezentare:
„INA” RO-888531-20 Team N & D
loc. 39 Finală Forró

„LUISA” RO-890334-20 Denny TM
loc. 44 Finală Forró
loc. 37 Semif.

Video de prezentare:
„DANI” RO-1020939-20 Stoicescu & Cleopatra
loc. 54 Finală Forró

„PINATA 73” RO-717873-20 Team Ciuca & Badeci
loc. 59 Finală Forró
loc. 54 Semif.

„MUSCULITA 67” RO-1054767-20 Team Neghiu & Petrut
loc. 64 Finală Forró
loc. 206 Semif.
loc. 53 Zalău
loc. 43 Luduș
*LOC. 18 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)*

„MURPHY 55” RO-714255-20 Caruntu Mihai
loc. 74 Finală Forró
loc. 82 Semif.

„JANSEN 43” RO-820043-20 Dream Team Pigeon. com
loc. 77 Finală Forró

„BOGDAN 93” RO-740093-20 Team B.A.S. MS
loc. 88 Finală Forró
loc. 77 Semif.

„TIM” NL-1601864-20 Wim Snels Jr.
loc. 104 Finală Forró
loc. 89 Semif.

„ROBERT 56” BE-4067656-20 Nini Sandu & Petrut Claudiu
loc. 118 Finală Forró

„XTRA” ESP-781177-20 Winkie Pigeons
loc. 122 Finală Forró
loc. 87 Semif.

„DELIA 50” RO-383250-20 Tandem Vasile & Bogdan
loc. 126 Finală Forró
loc. 22 Semif.
loc. 34 Zalău
*LOC. 19 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)*

„HOREA 23” RO-055723-20 Team Stoian & Pandrea
loc. 139 Finală Forró
loc. 15 Zalău
loc. 53 Luduș

„PETRITA” NL-1596382-20 Team Oisterwijk
loc. 153 Finală Forró
loc. 3 Semif.

======================================

*13.10/2020

* Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.ro , a III-a serie de pui, Ediția 2020 (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km. ) cu rezultate de top.*
LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 17.10.2020 ora 21:00
„GOOLAN” RO-888843-20 Team Mihalescu Family Loft *LOC. 3 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 2=1 Finală Forró
loc. 81 Zalău
loc. 2 Vâlcele
„FLORY 95” RO-212695-20 Team Farcas
loc. 12 Finală Forró
loc. 42 Semifinală
loc. 415 Zalău
loc. 207 Luduș
LOC. 27 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„MARIUS 17” RO-041217-20 Marius Lepadatu
loc. 16 Finală Forró
loc. 256 Semifinală
loc. 27 Zalău
loc. 138 Luduș
LOC. 13 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„INGRID” DV-0975-20-1098 Schneider Udo-Jürgen
loc. 19 Finală Forró
loc. 171 Semifinală
loc. 59 Zalău
loc. 38 Luduș
LOC. 8 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„MIRIAM” RO-072866-20 O.L.R. Suprem
loc. 31 Finală Forró
„SAGANNA” NL-1601930-20 Team Hendriks & Spiljard
loc. 34 Finală Forró
loc. 95 Semifinală
„VIESPEA” RO-816018-20 Cristi Serban
loc. 40 Finală Forró
„TOMAS” RO-190626-20 Ban Csaba
loc. 51 Finală Forró
loc. 93 Semifinală
loc. 59 Luduș
LOC. 30 AS PORUMBEL (3/4 ETAPE)
„VANDENABEELE 07” RO-110307-20 Familia Strava
loc. 58 Finală Forró
„CHALON” DV-08645-20-153 Ulrich Weib
loc. 81 Finală Forró
„ISA” RO-888561-20 Team Cioblea & Manole
loc. 82 Finală Forró
loc. 79 Semifinală
„IVETTE” RO-625208-20 Team Ungureanu & Brezeanu
loc. 91 Finală Forró
loc. 14 Semifinală
„SUSI” ESP-113569-20 Team Los Trujillos
loc. 98 Finală Forró
„JAC” RO-418682-20 Ionut & Johnny
loc. 112 Finală Forró
„BULLET 61” RO-215761-20 Team Roman
loc. 125 Finală Forró
„SPARTA” RO-328300-20 Porumbelmag.ro
loc. 142 Finală Forró
„MACRINA” RO-457180-20 Team C.M.A.A & Bigiu Iulian
loc. 150 Finală Forró
„CARBONI” IT-11785-20 Dani TNS
loc. 168 Finală Forró

==============================================================

*08.10/2020

Video de prezentare:
„EARLY 77” NOR-080-20-1677 Per Bjarte Ludviksen

 

 

*Loc. 3=1 Finală Forró (Hu), 450 km.

http://rrp.ro/view_bids.php?licitatie=19738
LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 10.10.2020 ora 21:00

Video de prezentare:
„TIBI 07” RO-623907-20 Team Tibi & Răzvan
*Loc. 134 Finală Forró ( Hu), 450 km.
*Loc. 28 Semifinală Horea, 333 km.

Video de prezentare:
„MARCELYNE 68” RO-717868-20 Team Ciuca & Badeci
*Loc. 43 Finală Forró ( Hu), 450 km.
*Loc. 1 Semifinală Horea, 333 km.

Video de prezentare:

„SPEEDO 71” RO-400271-20 Kelemen Csaba
*Loc. 29 Finală Forró ( Hu), 450 km.
*Loc. 75 Semifinală Horea, 333 km.

Video de prezentare:
„CASY 44” RO-413844-20 Dumitrescu + Sorescu
*Loc. 79 Finală Forró ( Hu), 450 km.

Video de prezentare:
„LUCKY 01” RO-055701-20 Team Stoian & Pandrea
*Loc. 11 Finală Forró ( Hu), 450 km.

 

 

*06.10/2020

** Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la licitație pe site-ul rrp.ro , a două serie de pui, Ediția 2020 (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km. ) cu rezultate de top.**
*”EARLY 77″ NOR-080-20-1677 Per Bjarte Ludviksen
loc. 3=1 Finală / loc. 326 Semifinală / loc. 47 Zalău
*”LUCKY 01″ RO-055701-20 Team Stoian & Pandrea
loc. 11 Finală / loc. 131 Semifinală
*” FRASER” RO-459812-20 Bratian Florin
loc. 23 Finală / loc. 17 Semifinală / loc. 20 AS PORUMBEL (3/4 Etape)
*”SPEEDO 71″ RO- 400271-20 Kelemen Csaba
loc. 29 Finală / loc. 75 Semifinală
*”SAMSON” PL-0299-20-472 Sebastian Ostoja-Lniski
loc. 37 Finală / loc. 197 Semifinală
*”KAROLA” RO-112923-20 Nagy Gyula
loc. 38 Finală
*”MARCELYNE 68 ” RO-717868-20 Team Ciuca & Badeci
loc. 43 Finală / loc. 1 Semifinală
*”BEBE 554″ RO-734554-20 Bebe Stoica
loc. 47 Finală / loc. 162 Semifinală
*”NELLIE” ESP-176751-20 J. A. Benejam & P. Cantallops
loc. 56 Finală / loc. 165 Semifinală
*” ANGHELA 28 ” RO-813728-20 Sori & Smoleanu
loc. 68 Finală / loc. 241 Semifinală
*”CASY 44″ RO-413844-20 Dumitrascu + Sorescu
loc. 79 Finală / loc. 195 Semifinală
*”FORUM 63″ RO-621863-20 Crescatoria Forum
loc. 86 Finală / loc. 78 Semifinală
*”CORAL 36″ RO-047636-20 Gigi Nan & Paul
loc. 130 Finală / loc. 166 Semifinală
*”TIBI 07″ RO-623907-20 Team Tibi & Razvan *Loc. 1 AS CRESCĂTOR 2020*
loc. 134 Finală / loc. 28 Semifinală
*”RAYON” NL-1591210-20 Team Union Rayon 4
loc. 161 Finală / loc. 51 Semifinală
*”SARA 25″ RO-089425-20 Denny TM
loc. 162 Finală / loc. 7 Semifinală / loc. 12 AS PORUMBEL (3/4 etape)
*”BONY 36″ NL-1658536-20 Team Bony Farma
loc. 172 Finală / loc. 60 Semifinală
*”GOLDA” RO-048629-20 Loft David & Andrei PH
loc. 181 Finală / loc. 188 Semifinală
LICITAȚIE ACTIVĂ PÂNĂ SÂMBĂTĂ 10.10.2020 ora 21:00

==============================================================

*03.10/2020

Astăzi 03.10.2020, la ora 21.00, se finalizează pe site-ul rrp.ro licitația porumbeilor din seria I, ediția 2020, din cadrul columbodromului Internațional BRAȘOV.
Este vorba despre un lot de porumbei de valoare, cu rezultate de calitate, zburați inclusiv în marea Finală de la Forró (Ungaria, 450 km).
Video de prezentare:
„ERVIN” RO-819725-20 Bucur Catalin & Evelin
Loc. 10 Finală Forró, Ungaria -450 km.
Video de prezentare:
„Valerica 19” RO-050119-20 Persinar Vali + Lilla + Eduard
Loc. 17 Finală Forró (Hu), 450 km.
Loc. 13 Semifinală Horea, 333 km.
Loc. 7 AS PORUMBEL (3/4 etape)
Video de prezentare:
„BANKSY 05” RO-623905-20
Team Tibi & Razvan*** Loc. 1 AS CRESCĂTOR 2020***
Loc. 22 Finală Forró, Ungaria -450 km.
Loc. 25 Semifinală Horea, 333 km.
Loc. 1 AS PORUMBEL (4/4 etape)
Video de prezentare:
„SPIRAL 28” RO-111128-20 Văcăruș Ionuț
Loc. 25 Finală Forró, Ungaria – 450 km.
Video de prezentare:
ALICE 74″ NOR-080-20-1774 Constantin Puiu
Loc. 35 Finală Forró, Ungaria- 450 km.
Video de prezentare:
„Brive” RO-400266-20 Kelemen Csaba
Loc. 65 Finală Forró (Hu), 450 km.
Loc. 261 Semifinală Horea, 333 km.

==============================================================

*29.09/2020

** Columbodrom Internațional BRAȘOV scoate la vânzare pe site-ul RRP.RO , prima serie de pui, Ediția 2020 (zburați Finală de la Forró, Ungaria 450 km. ) cu rezultate de top.**

https://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=1964

„ERVIN” RO-819725-20 Bucur Catalin & Evelin
loc. 10 Finala / loc. 192 Semifinala

„VALERICA 19” RO-050119-20 Persinar Vali + Lilla + Eduard
loc. 17 Finala / loc. 13 Semifinala / loc. 7 AS PORUMBEL (3/4 Etape)

„BANKSY 05” RO-623905-20 Team Tibi & Razvan *Loc. 1 AS CRESCATOR 2020
loc. 22 Finala / loc. 25 Semifinala / loc. 1 AS PORUMBEL (4/4 Etape)

„SPIRAL 28” RO-111128-20 Vacarus Ionut
loc. 25 Finala / loc. 273 Semifinala

„ALICE 74” NOR-080-20-1774 Constantin puiu
loc. 35 Finala / loc. 212 Semifinala

„SERBAN” RO-234984-20 Beni & Dani
loc. 41 Finala / loc. 83 Semifinala

„NICOFELIA” IT-0132688-20 Bogdan George & Lili
loc. 52 Finala / loc. 137 Semifinala

„ALBERTO” ESP-151602-20 Alberto Martin
loc. 61 Finala / loc. 113 Semifinala

„BRIVE” RO-400266-20 Kelemen Csaba
loc. 65 Finala / loc. 261 Semifinala

„IONATHAN” RO-888846-20 Team Mihalescu Family Loft *Loc. 3 AS CRESCATOR 2020*
loc. 90 Finala / loc. 15 Semifinala

„GEORGE” RO-130612-20 Fratii Chiranu
loc. 100 Finala / loc. 81 Semifinala

„MAKITA 61” RO-626761-20 Morozan Dragos
loc. 107 Finala / loc. 319 Semifinala

„MILOS 65” RO-326065-20 Comb. Schadi & Balosin
loc. 111 Finala / loc. 277 Semifinala

„WORLD 1” NL-1473338-20 Pigeon-World
loc. 128 Finala / loc. 276 Semifinala

„PRITT” RO-1014491-20 Familia Fetic
loc. 144 Finala / loc. 177 Semifinala

„OLIVIA” AUS-602-20-2276 Beniamin Neag
loc. 151 Finala / loc. 106 Semifinala

„MAGIC 20” RO-816020-20 Cristi Serban *Loc. 2 AS CRESCATOR 2020*
loc. 152 Finala / loc. 170 Semifinala

„TRINITY” DV-0975-20-1120 Schneider Udo-Jurgen
loc. 173 Finala / loc. 125 Semifinala

LICITATIE ACTIVA PANA SAMBATA 03.10.2020 ora 21:00

www.intbrasov-olr.ro

======================================

*28.09/2020

In orele urmatoare, pe site-ul rrp.ro vor fi postati la vanzare porumbeii din seria I, editia 2020, din cadrul Columbodromului International BRASOV.
Este vorba despre 18 porumbei de valoare, cu rezultate de calitate, zburati inclusiv in marea finala de la Forro (Ungaria, 450 km).
Pana atunci vi-i prezentam pe doi dintre porumbeii care vor fi scosi la vanzare:
**”Valerica 19″ RO-050119-20 Persinar Vali + Lilla + Eduard
Loc. 17 Finala Forro (Hu), 450 km.
Loc. 13 Semifinala Horea, 333 km.
Loc. 7 AS PORUMBEL (3/4 etape)

„Brive” RO 400266-20 Kelemen Csaba
Loc. 65 Finala Forro (Hu), 450 km.
Loc. 261 Semifinala Horea, 333 km.

Toti cei interesati sunt invitati sa ramana alaturi de noi!

==============================================================

*24.09/2020

Joi, 24 septembrie 2020, site-ul RRP.RO s-a aflat intr-o scurta vizita in municipiul Brasov, inclusiv la sediul columbodromului BRASOV, proprietar domnul SORIN RAUTA, ocazie cu care a realizat un frumos material video de prezentare a porumbeilor sositi recent din marea finala de la Forro (450 km)Hungaria .

In zilele urmatoare site-ul nostru va scoate la licitatie seria I de porumbei ai Columbodromului din Brasov, pasari de o reala valoare care au zburat cu succes toate etapele de concurs din acest sezon. Va dorim vizionare placuta si toti cei interesati de aceste pasari sunt invitati sa ramana alaturi de noi!

==============================================================

*15.09/2020

Porumbei ajuns după Finală:

185 Beniamin Neag AUS-602-20-1406

 

187 Cristi Șerban RO-816013-20  (fără cip) Îmbarcată Finală Forró (Hu), 450 km.

188🇷🇴  Sori & Smoleanu RO-813720-20

189 Team Stoian & Pandrea  RO-064943-20

190 OLR Derby Horodnic  RO-950072-20

191 Team Marin + Marin RO-819495-20

192 Sori & Smoleanu RO-813736-20

*NOR-026-20-2640 Øyvind Aarheim– Îmbarcată Zalău, 250 km.

*ESP-151378-20 Cîndea Daniel –Îmbarcată FIȘER, 55 km.

*ESP-279464-20 Ilie Ion Chisăliță– Îmbarcată Semifinală Horea, 333 km

*RO-245922-20 Familia Vlaicu– Îmbarcată Semifinala Horea, 333 km.

*RO-191881-20 Team C.M.A.A. & Bigiu Iulian– Îmbarcată Zalău, 250 km.

*NOR-080-20-1816 Iuliu Balint– Îmbarcată Sighișoara, 85 km.

*NL- 2024630-20 Team Gevleugelde Vrienden– Îmbarcată Semifinală Horea, 333 km.

Stimați participanți, conform regulamentului avem rugămintea sa ne puneți la dispoziție documentele finaliștilor în vederea organizării licitației, prin posta la adresa Columbodromului: Asociația Columbodrom Internațional Brașov – Rauta Sorin, str. Spicului nr. 5, Oraș :Râșnov, Jud. Brașov, Cod Postal 505400, sau la email sorin@intbrasov-olr.ro. Va mulțumim anticipat.

Estimados participantes, de acuerdo con el regulamento, les rogamos nos faciliten la documentación de las palomas finalistas para la organización de la subasta por correo postal a la dirección del Derby: Asociația Columbodrom Internațional Brașov- Rauta Sorin, str. Spicului nr. 5, Oraș: Râșnov, Jud. Brașov, Cod Postal 505400- Rumanía-
o al siguiente email: sorin@intbrasov-olr.ro Gracias.

Dear participants, according to the regulations, we ask you to make available to us the documents of the finalists in order to organize the auction, by post to the address of the Derby: Asociația Columbodrom Internațional Brașov – Rauta Sorin, str. Spicului nr. 5, City: Râșnov, Jud. Brașov, Postal Code 505400, or by email sorin@intbrasov-olr.ro. Thank you.

======================================

 

*14.09/2020

==============================================================

*09.09/2020

TOP 10 la Categoria AS PORUMBEL:

* AS-ul este considerat porumbelul care clasează toate cele 4 etape de concurs în primii 30% sosiți.

6 porumbei clasează toate cele 4 etape de concurs

1  TEAM TIBI & RAZVAN RO-623905-20 317,06 089,87 – 081,68 – 079,00 – 066,51
2  SEBASTIAN OSTOJA-LNISKI PL-0299-20-475 285,03 072,78 – 086,26 – 087,00 – 038,99
3  TEAM TIBI & RAZVAN RO-623908-20 274,48 088,61 – 096,95 – 088,00 – 000,92
4  TEAM MIHALESCU FAMILY LOFT RO-888847-20 259,32 058,23 – 075,57 – 048,00 – 077,52
5  TUFTE HEGLAND NOR-080-20-275 150,27 062,03 – 011,45 – 030,00 – 046,79
6  FAMILIA MAFTEI + IONUT RO-814526-20 119,81 029,11 – 036,64 – 038,00 – 016,06
7  PERSINAR VALI + LILLA+ EDUARD RO-050119-20 238,60 000,00 – 090,84 – 084,00 – 063,76
8  SCHNEIDER UDO-JÜRGEN DV-0975-20-1098 228,32 063,29 – 000,00 – 082,00 – 083,03
9  MOROZAN DRAGOS RO-626762-20 223,87 085,44 – 000,00 – 071,00 – 067,43
10  CRISTI SERBAN RO-816040-20 222,32 057,59 – 084,73 – 080,00 – 000,00

Categoria AS CRESCĂTOR a IV-a Ediție

-Loc. 1 As Crescător: *Team Tibi & RĂZVAN (702,63 puncte)
-Loc. 2 As Crescător: *Cristi Serban (636,24 puncte)
-Loc. 3 As Crescător: *Team Mihalescu Family Loft (605,2)
-Loc. 4 As Crescător: *Comb. Schadi & Balosin (596,4 puncte)
-Loc. 5 As Crescător: *Team Manole & Muceanu (518,17 puncte)
*Felicitări!!!

==============================================================

*09.09/2020

Sambata, 5 septembrie 2020, columbodromul international BRASOV a desfasurat etapa derby finala de la Forro (Ungaria, 450 km) care a fost o super reusita din punct de vedere al sosirilor, pregatirii porumbeilor si vitezelor de zbor. Site-ul-Romanian Racing Pigeon (Rrp) a fost prezent la acest frumos eveniment columbofil, ocazie cu care va ofera mai multe montaje video, inclusiv de la festivitatea de premiere. Sincere felicitari ii transmitem si noi pe aceasta cale domnului Sorin Rauta pentru modul exemplar in care a pregatit porumbeii! Va dorim vizionare placuta

==============================================================

*08.09/2020

Felicitări câștigătorilor!!!!

=======================================

*05.09/2020
FINAL RACE 2020 EDITION:
FORRÓ (Hu), 450 km.
05.09.2020 – 07:10 AM (Hungary local time: 06:10 AM)

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_56.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=56&lang=en

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!!
🇩🇪🇳🇴🇷🇴🇳🇱🇪🇸🇦🇹🇮🇹🇵🇱🇧🇪

https://www.facebook.com/lucian.luci.7731/videos/2778418502434483

===========================================================

*01.09/2020
Columbodrom Internațional Brașov informează participanți:

Ne pregătim pentru *MAREA FINALĂ: FORRÓ (Hu), 450 km*
*Îmbarcarea LIVE va avea loc Vineri 04.09.2020 începând cu orele 12:00

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=56&lang=en
*Cu lansarea Sâmbătă 05.09.2020*

Urmărire mașină:

httpvl.dmtech.ro/login.php

  • USER: acbrasov2
    PAROLĂ: brasov

Pe participanții care vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag
**CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19**
(Numai proprietarii prezenți pot să-si ia atleții în mână)

Clarificăm că: în cazul în care în Etapă Finală, (Forró, 450 km.) într-o poziție cu premiu în bani, avem 2 sau mai mulți porumbei înregistrați (adică aceeași oră, minut, secundă …), premiul de acele „poziții” (care este de fapt una), ar fi adunate și împărțite în mod egal între porumbeii înregistrați în aceeași poziție.

**AS-ul este considerat porumbelul care clasează toate cele 4 etape de concurs (Luduș, Zalău, Horea – Semifinală și Forró – Finală) în primii 30% sosiți**

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!* 🍀🍀🕊️🍀🍀

*30.08/2020

 

=============================================================

 

*28.08/2020

SEMIFINAL RACE 2020 EDITION:
*HOREA- 333 Km.
28.08.2020 – 07:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_55.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=55&lang=en

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

 

Clasamentul AS 3 Etape:
http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

Felicitări câștigătorilor!!!

==============================================================

*26.08/2020
*SEMIFINALĂ :HOREA, 333 km.*
*Îmbarcarea LIVE joi 27.08.2020 începând cu orele 18:00
*Cu lansarea vineri 28.08.2020*

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=55&lang=en

**Rănit: NL-1601613-20 Team Jordi & Tolo

**Nerecuperat: NL-1601862-20 Wim Snels Jr.

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag
**CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19**
(Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)

**AS-ul este considerat porumbelul care clasează toate cele 4 etape de concurs (Luduș, Zalău, Horea – Semifinală și Forró – Finală) în primii 30% sosiți**

Urmărire mașină:
http://avl.dmtech.ro/login.php
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!* 🍀🍀🕊️🍀🍀

========================================

*22.08/2020

* 3rd OFFICIAL RACE 2020 EDITION (the second scoring race for ACE PIGEON):
ZALĂU- 250 Km.
22.08.2020 – 08:30 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_54.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=54&lang=de

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Felicitări câștigătorilor!!!

Clasamentul AS 2 ETAPE:

http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=de

 

==============================================================

*21.08/2020
Pregătiți pentru al treilea concurs (al doilea care punctează pentru AS PORUMBEL în 30%):
ZALĂU, 250 km.
*Îmbarcarea LIVE vineri 21.08.2020 începând cu orele 20:00
Cu lansarea sâmbătă 22.08.2020

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=54&lang=en

Porumbei răniți:
**NL-1601862-20* Wim Snels Jr.
**RO-621866-20* Crescătoria Forum

Urmărire mașină:

http://avl.dmtech.ro/login.ph
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag

*CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19*
(Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)

*AS-ul este considerat porumbelul care clasează toate cele 4 etape de concurs (Luduș, Zalău, Horea – Semifinală și Forró – Finală) în primii 30% sosiți*

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

==================================================================================
*15.08/2020
The Brasov International Derby communicates to all the participants of this Edition the decision made by the organization *not to consider yesterday’s race 08/14/2020, VÂLCELE, 180 km. scoring for ACE PIGEON* due to a failure in one of the antennas, which has prevented the normal registration of arrivals.
The classification for ACE PIGEON 2020 in our Derby will be 4 races (at 30%) instead of 5.
LUDUȘ 140 km.
ZALĂU, 250 km.
HOREA (Semifinal), 333 km. and FORRÓ (Final), 450 km.
*Important: the first 3 places keep their prize*
Thanks for your understanding.
Good luck to all the participants!!!
El Derby Internacional Brasov comunica a todos los participantes de esta Edición la decisión tomada por la organización de *no considerar la carrera de ayer 14.08.2020, VÂLCELE, 180 km. puntuable para AS PALOMA* por fallo en una de las antenas, lo cual ha impedido el registro normal de llegadas.
Con lo cual, la clasificación para AS PALOMA 2020 en nuestro Derby será de 4 carreras (en el 30%) en lugar de 5.
LUDUȘ 140 km.
ZALĂU, 250 km.
HOREA ( Semifinal), 333 km. y FORRÓ (Final), 450 km. *Importante: los 3 primeros puestos mantienen su premio*
Gracias por su comprensión.
Suerte a todos los participantes!!!

===================================================

*14.08/2020

* 2nd OFFICIAL RACE 2020 EDITION:
VÂLCELE- 180 Km.
14.08.2020 – 07:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_53.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=53&lang=en

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

 

===============================================================================
*11.08/2020
Ne pregătim pentru al doilea concurs oficial (care punctează pentru *AS PORUMBEL*):
*VALCELE, 180 km.
*Îmbarcarea LIVE joi 13.08.2020 începând cu orele 20:00
Accidentați/ Nu îmbarcați:
NL-1601862-20
RO-459314-20
*Cu lansarea vineri 14.08.2020
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag!!
*CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19**
(Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)
**AS-ul este considerat porumbelul care clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți**
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
*GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀
🕊️🍀🍀
Urmărire mașină:
USER: acbrasov2
PAROLĂ: brasov

==================================================================================09.08/2020
Porumbei răniții / Heridos/ Wounded:
RO-072863-20
NL-1601862-20
RO-459314-20
NL-1600724-20
=====================================================
*07.08/2020

*1st OFICIAL RACE 2020 EDITION:
LUDUȘ- 140 Km.
07.08.2020 – 07:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_57.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=57&lang=en

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Felicitări câștigătorilor!!!

==============================================================

*06.08/2020

Pregătiți pentru primul concurs oficial (care punctează pentru AS PORUMBEL):

*LUDUȘ, 140 km.
*Cu lansarea vineri 07.08.2020

Urmărirea mașină:

http://avl.dmtech.ro/login.php

USER :  acbrasov2

PAROLĂ:brasov

  • Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20:00

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=57&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag
**CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19**
(Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)

**AS-ul este considerat porumbelul care clasează toate cele 5 etape de concurs în primii 30% sosiți**

  • **În cazul în care înainte de prima etapă de concurs (Ludus – 140 Km), un crescător nu va avea nici unul din porumbeii înscriși în Columbodrom, acesta va beneficia de înscriere gratuită pentru același număr de porumbei pentru a-V ediție 2021*

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
*GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Îmbarcarea Luduș, 140 km. (06.08.2020)

=====================================

*03.08/2020

6th TRAINING 2020 EDITION – SIGHIȘOARA- 85 Km.
03.08.2020 – 07:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_51.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=51&lang=en

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

==============================================================

*02.08/2020
Pregătiți pentru al șaselea și ultimul antrenament:
*Sighișoara, 85 km.
*Cu lansarea luni 03.08.2020
Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20:30.

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=51&lang=en

Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag
**CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19**
(Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
*GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 2. August 2020

====================================================

*31.07/2020

**Colombodromul Internațional Brașov informează participanții:
Din cauza dificultății celui de-al cincilea antrenament FIȘER – . de la care ajung chiar și astăzi (a treia zi) porumbei …. următorul și *ultimul antrenament; Sighișoara – 85 km. se va realiza luni 03.08.2020 Pentru a acorda timp de recuperare ultimilor sosiți , și totodată evitând încrucișarile posibile de weekend!!
Vă mulțumim de înțelegere..!

========================================

*29.07/2020

5th TRAINING 2020 EDITION – FIȘER – 55 Km.
29.07.2020 – 08:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_50.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=50&lang=en

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

 

==================================================================================

*28.07/2020
Pregătiți pentru al cincilea antrenament:
*Fișer, 55 km.
*Cu lansarea miercuri 29.07.2020
Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20.30
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag
**CU MĂSURILE ADECVATE DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA COVID-19**
(Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
*GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

==============================================================

 

*25.07/2020

**4th TRAINING 2020 EDITION – ȘERCAIA – 30 Km.
25.07.2020 – 07:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:
http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_49.html

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=49&lang=en

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
*GOOD LUCK EVERYONE!!!

 

================================================

*24.07/2020
Pregătiți pentru al patrulea antrenament:
*Șercaia, 30 km.
*Cu lansarea sâmbătă 25.07.2020
Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20:30.
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag. (Numai proprietarii prezenți poate să-si ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!
*GOOD LUCK EVERYONE!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀
==================================================================================
*22.07/2020
**3rd TRAINING 2020 EDITION -VLĂDENI- 18 Km.**
22.07.2020 – 09:45 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:

*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

 

Ceață, …. Așteptăm pe locul de lansare….
==================================================================================
*21.07/2020
Pregătiți pentru al treilea antrenament:
Vladeni, 18 km.
Cu lansarea miercuri 22.07.2020
Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20:30.
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

==================================================================================
*17.07/2020
**2nd TRAINING 2020 EDITION -CODLEA- 12 Km.**
17.07.2020 – 08:00 AM
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!

GOOD LUCK EVERYONE!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Suntem pe locul de lansare!!!!
La 8:00 Lansăm, Soltamos!!!

==================================================================================
*16.07/2020
Pregătiți pentru al doilea antrenament:
Codlea, 12 km.
Cu lansarea vineri 17.07.2020
Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20:30.
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână).
Porumbel rănit: (aripa ruptă)
*NL-1600725-20 Team V. Overdijk & Ossenblok
*SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!*
*SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!*
*GOOD LUCK EVERYONE!!!*
🍀🍀🕊️🍀🍀

==============================================================================
*14.07/2020
Pregătiți pentru:START
Primul antrenament : Mina 1 Mai, 5 km., cu lansarea
Miercuri 15/07/20.
Îmbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 20:30.
http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=46&lang=en
Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag.
(Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)
Porumbeii răniți:
*Picior rupt:
*RO-048626-20 Lift David & Andrei PH
Aripă ruptă (irecuperabil):
*CANARIAS 586312-20 Team Maspalomas
*RO-714214-20 Caruntu Mihai

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!

GOOD LUCK!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

*22.06/2020
Astăzi și mâine facem RAPEL cu VACCINUL contra paramixovirozei tulpina românească….
Prevenim prevenim și iarăși prevenim…..
==================================================================================
*20.06/2020
**TEAM CIUCA & BADECI from: Bucharest (+ 3 p.)
**BALAȘ TATA & FIU from: Bucharest ( 2 p.)
**GIGI NAN & PAUL from: Zărnești- BV (+ 3 p.)
_Cu aceste ultime rezerve, perioada de înregistrare / înlocuire este închisă oficial._
Închidem cu un număr frumos de:
1122 de porumbei  de la
154 de crescători
care participă la cea de-a patra ediție 2020.
Mulțumim din nou tuturor participanților din:
România, Olanda, Belgia, Austria, Norvegia, Germania, Spania, Italia și Polonia.
SUCCES TUTUROR ȘI CEL MAI BUN SĂ CÂȘTIGE🕊️🕊️🕊️🕊️ !!!!
Revenim cu o nouă grilă de PREMIERE..
_Con estas últimas reservas queda oficialmente cerrado el plazo de inscripción/sustitución._
Tenemos un bonito número de:
*1122 de pichones de
154 criadores
participantes en nuestra cuarta edición 2020.
Agradecemos nuevamente a todos los participantes de: Rumanía, Holanda, Bélgica, Austria, Noruega, Alemania, España, Italia y Polonia.
SUERTE A TODOS Y QUE GANE EL MEJOR!!!!
Los premios serán recalculados
_With these last reservations, the registration / replacement period is officially closed._
We have a nice number of:
1122 pigeons of
154 breeders
participating in our fourth edition 2020.
We thank again all participants from:
Romania, the Netherlands, Belgium, Austria, Norway, Germany, Spain, Italy and Poland.
GOOD LUCK to everyone!!!!
Prizes will be recalculated

==============================================================

*15.06/2020

REZERVAT!!

**TEAM GUTAS M. & SILVIU + A. I. from: Italy ( 1 Team + 2 p)
**OLTEANU COSMIN from: Urlați – PH ( 1 Team )
**ROMANIAN CHAMPIONS LEAGUE from: Prahova ( 1 Team)
**COMNOIU TINEL + MARIUS from: Prahova ( 2 p.)
**MATEI ȘERBAN from : Băicoi-PH ( 3 p.)
Mulțumim
*GOOD LUCK!! /SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

===========================================================

*10.06/2020

Porumbeii lipsă la primul inventar (10.06.2020).
Total înregistrați 1104.
Se pot înlocui până în data 20.06.20
Mai primim completări echipe, rezervările și înlocuirile (20/06/20)
Premiile vor fi recalculate cu plus.
Vom reveni cu noua grilă de premiere….
Mulțumim celor 147 de participanți din: România, Norvegia, Austria, Olanda, Belgia, Spania, Italia, Germania, Polonia.
Succes tuturor!!!

Pigeons missing from the first inventory (06.10.2020).
Total registered: 1104.
They can be replaced until 20.06
We receive teams completions, reservations and replacements.
Prizes will be recalculated.
We will return with a new prize table.
We thank the 147 participants from: Romania,  Norway, Austria, Netherlands, Belgium, Spain, Italy, Germany, Poland.
Good luck to everyone !!!

Palomas que faltan en el primer inventario (10.06.2020).
Total registradas: 1104.
Pueden ser reemplazados hasta el 20.06
Recibimos completacion de equipos, reservas y reemplazos.
Los premios serán recalculados.
Volveremos con una nueva tabla de premios.
Agradecemos a los 147 participantes de: Rumanía, Noruega, Austria, Holanda, Bélgica, España, Italia, Alemania, Polonia.
Suerte a todos !!!

=======================================

*05.06/2020

New Entries!
**BENIAMIN NEAG from: Austria ( 1 Team + 2 p.)
**CRESCĂTORIA FORUM from: Câmpină – PH (1 Team)
Mulțumim
GOOD LUCK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 5. Juni 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 5. Juni 2020

==============================================================

*01.06/2020

Entries Today!

______From Spain:______

**TEAM DOMINGO MARIO & J. BELLO (1 Team)

**TEAM MASPALOMAS (1 Team)

**RAMON ORTIZ (1 Team)

**EUROPA STAR PIGEON (+ 2 p.)

**ILIE ION CHISALITA (1 Team)

**BADEA TRAIAN-TIBI ( 5 p.)

______From Romania:______

**DINU NICOLAE „CRAPU” (5 p./first part of the team)

Mulțumim
*GOOD LUCK!!/SUCCES!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

 

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 31. Mai 2020

==============================================================

*31.05/2020
Entries Today!

______From Netherlands:______
**GER SIEMONS (1 Team)
**PIGEON WORLD (2 Teams)
**WIM SNELS JR. (1 Team)
**TEAM HENDRIKS & SPILJARD ( + 3 p./Complete Team + 2 p.)
**TEAM OVERDIJK & OSSENBLOK (1 Team + 1 p.)
**P. HILLEBRAND (1 Team)
**HAN ROTTINE (1 Team)
**TEAM OISTERWIJK (1 Team)
**TEAM UNION RAYON 4 (1 Team)
**TEAM GEVLEUGELDE VRIENDEN ( 3 Teams)
**BERRIE EN ELLIE VAN LOON (1 Team)
**TEAM BONY FARMA (3 Teams + 2 p.)
**ROBBERT TEN BERGE (1 Team)
**TEAM DRAGOIU MARIAN & PALICIUC ADRIAN (7 p.)

________From Poland:_________
**YANUSZ MARIUSZ ROSPLOCH (1 Team + 3 p.)
**MAREK GADZIŃSKI (1 Team)
**SEBASTIAN OSTOJA-LNISKI (1 Team)

_______From Romania:_________
**ANDREI MARIUS & MITU (1 Team + 1 p.)
**TEAM B.A.S. MS (1 Team)
**TEAM MACRINA URSULEȚ (1 Team)
**BĂNICA + PALTIN+ NEACȘU (3 p.)

Mulțumim
*GOOD LUCK!!/SUCCES!!*🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 30. Mai 2020

=======================================

*28-29.05/2020

**TEAM CIUCA & BADECI from: Bucharest (+ 3 p./ Complete Team B + 1 p.)

**PEDRO CANTALLOPS from: Menorca- Spain ( Team A + 4 p./ First part of the Team B)
*4e Final Race Forro, 450 km. with „Amazing 55” NL-19-1776055
*3e Semifinal Race Carei, 320 km. & 65e Final Race Forro, 450 km. with ” Lady 60″ NL-19-1776060, 2019 Edition.

**CARUNTU MIHAI from: Bucharest (Team C + 2 p.)

**COMB. SCHADI & BALOSIN from: Cugir- Alba (Team D + 2 p.)

**SCHNEIDER UDO-JÜRGEN from: Germany (1 Team)

**ARDELEAN ION from: Mina 1 Mai -BV ( 4 p./First part of the Team)

Mulțumim/ Thank you

GOOD LOOK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

========================================

*25.05/2020

New Entries!

**CERVOI ZENEL from: Italy (1 Team)

**DANI TNS from: Italy  ( 1 Team + 2 p.)

Thank you/Mulțumim
*GOOD LUCK!!/SUCCES!!

==============================================================

*21.05/2020

Entries today!!
**ULRICH WEIB from: Germany (1 Team)

**PORUMBELMAG.RO from: Alba (1 Team)

**GAUST GERHARD & CAMPEAN FLORIN from: Germany (1 Team)

**TEAM N from: Ploiesti ( Team A + 3 p./ First part of the Team B)

**TEAM MARIN + MARIN from: Prahova ( 1 Team + 1 p.)

Thank you/Mulțumim
*GOOD LUCK!!/SUCCES!!

=======================================

*20.05/2020

New Entries!

**TEAM TULES IALCIM + DENIS from: Prahova (4 p./First part of the Team)

**DORU ZAMFIR from: Valcea (1 Team + 1 p.)

**TEAM CIRCIU & JURAVLE from: Italy (1 Team)

**ILIE SECHELI from : Sibiu ( 1 Team)

Multumin

GOOD LUCK!!/ SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

 

 

============================================================

*18.05/2020

**NINI SANDU & PETRUȚ CLAUDIU from: Belgium-Romania ( 2 Teams)

**FAMILIA FETIC from: Buzău (Team B)

**TEAM ALEXANDER & FRANZISKA from: Brasov ( 1 Team)

Multumin

GOOD LUCK!!/ SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 18. Mai 2020

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 17. Mai 2020

==============================================================

*17.05/2020

**TANDEM VASILE & BOGDAN from: Argeș (5 p./ First part of the Team)
**VASILE ADRIAN from: Argeș (2 p.)

**NISTOR & TINEL from: Prahova ( 1 Team + 1 p.)

**BENI & DANI from: Alba (Team C + 1 p.)
Mulțumim
*GOOD LUCK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 17. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 17. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 17. Mai 2020

======================================

*16.05/2020

Entries today!

From Spain:

*TEAM LOS TRUJILLOS ( 1 Team + 1 p.)
*EUROPA STAR PIGEON ( 1 Team + 2 p.)
*DERBY ANDALUCÍA ( 1 Team + 1 p.)
*JUAN ANTONIO BENEJAM ROMEU ( 1 Team)
*ALBERTO MARTIN ( 3 p.)
*ANDRÉS ROMERO SUAREZ ( 3 p.)
*CÎNDEA DANIEL ( 2 Teams)
*WINKIE PIGEONS ( 3 Teams + 4 p.)

*TEAM HENDRIKS & SPILJARD from Netherlands ( 5 p./ First part of the Team)

*TEAM MANTA & IONESCU from Prahova (1 Team)

*BEBE STOICA from Targoviste ( + 2 p.)

GRACIAS!!!
MUCHA SUERTE!!!/ GOOD LUCK!!!/SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 16. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 16. Mai 2020

==============================================================

*15.05/2020

New Entry!

**TEAM NINI SANDU & SILVIA from: Belgium ( 1 Team)

Mulțumim

GOOD LUCK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 15. Mai 2020

==============================================================

*13.05/2020

New Entries!

*BOGDAN GEORGE & LILI from Italy (1 Team)

*GABI OPREA from Constanta ( 5 p./ First part of the Team)

*FILIP STEFAN from Sibiu (+ 1p.)

*CATA & BEBE from Prahova (+ 1 p./ Complete Team)

*FAMILIA MAFTEI + IONUT from Prahova (+ 3 p./ Complete Team A)

*GABY COMAN from Prahova ( 3 p.)

*O.L.R. SUPREM from Prahova ( 1 Team)

*TEAM CIOBLEA & MANOLE from Prahova ( 1 Team)

Mulțumim
GOOD LUCK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 13. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 13. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 13. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 13. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 13. Mai 2020

==============================================================

*12.05/2020

Entries today!

*GIGI NAN & PAUL from: Zărnești-BV (+ 4 p.)
*TEAM BAK from: Bistrița (1 Team)
*KELEMEN CSABA from Reghin ( 3 Teams + 2 p.)
2e Feleacu, 180 km.
4e & 5e Semifinal Race Carei, 320 km 2019 Edition

Mulțumim
GOOD LUCK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 12. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 12. Mai 2020

==============================================================

*11.05/2020

New Entry!
*IONUȚ & JOHNNY from: Câmpulung – Argeș ( 1 Team )
Mulțumim
GOOD LUCK!!/SUCCES!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 11. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 10. Mai 2020

==============================================================

*10.05/2020

New Entries!!
*STOICESCU & CLEOPATRA from Azuga ( 1 Team) un participant fidel la Columbodromul nostru.
*BIGIU IULIAN & TEAM C.+ C. from Prahova ( 1 Team)
*TEAM IRIMIA M. + MITRESCU from Prahova (+11 p./Complete Team A + Team B + 1 p.)

*DOBRIN IULIAN from Brasov ( 1 Team)

 2e ACE PIGEON (5/5 Races)  & 38e Final Race Forro (Hu), 450 km. with „Hope 13” RO-2019-586913, 2019 Edition.

Mulțumim
GOOD LUCK!!!/ SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 10. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 10. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 10. Mai 2020

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 10. Mai 2020

==============================================================

*09.05/2020

 

==============================================================

*08.05/2020

New Entries!

*MARIUS LEPADATU from Brasov (First part of the Team A) ne onorează cu prezența!!

*BRATIAN FLORIN from Dârlos-SB ( 1 Team + 2 p.)
9e Final Race Forro (Hu), 450 km. with „Florina 57” RO-2019-334557, 2019 Edition.

Multumim

GOOD LUCK!!!/SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 8. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 8. Mai 2020

 

==============================================================

*06.05/2020

Entries today!

*CARUNTU MIHAI from Bucarest (Team B)

*FRATII CHIRANU from Dambovita (2 Teams)

GOOD LUCK!!!/SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 7. Mai 2020

==============================================================

*05.05/2020

New Entries!
*BAN CSABA from Sfântu Gheorghe ( 1 Team)

*BENI & DANI from Cugir ( + 5 p. /Complete Team B)

GOOD LUCK!!!/ SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 5. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 5. Mai 2020

==============================================================

*04.05/2020

New Entries!

*ENØ SKENDI from: Norway ( 3 p.)

*V. DUMITRESCU & W. VAN DER POL from : Norway ( 1 Team + 1 p.)

*LOFT DAVID & ANDREI PH from: Zărnești  -BV ( + 2 p.)

*ØYVIND AARHEIM from: Norway ( + 1 p.)

Mulțumim
GOOD LUCK!!!/ SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 4. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 4. Mai 2020

============================================================

*02.05/2020

New Entry!
*TEAM TĂRLUNGENI from Brașov ( 1 Team)

*TEAM FLOREA & COSTINASI (+1 p.)

*DAIAN & VLADAREANU ( + 3 / complete Team)

*TEAM VERES & GHETI from Salaj ( 1 Team)

Mulțumim
GOOD LUCK!!!/ SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 2. Mai 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 2. Mai 2020

===============================

*30.04/2020

**TEAM CIPRIAN & VLAD from Prahova ( 1 Team)

**TEAM UNGUREANU & BREZEANU from Prahova ( 1 Team)

**TEAM MARCU ANDREI & MARIAN from Brasov ( +1 / complete Team)

Multumim

GOOD LUCK!!! / SUCCES!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 30. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 30. April 2020

==============================================================

*28.04/2020

Entries today!

**TEAM MIHALESCU FAMILY LOFT  from Suceava (1 Team + 2 p.)

**TEAM STOIAN & PANDREA ( + 3 p. / complete Team)

**OLR DERBY HORODNIC ( + 3 p.)

Multumim

GOOD LUCK!!! / SUCCES!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 28. April 2020

 

==============================================================

*26.04/2020

Entries today!

**GIGI NAN & PAUL from Zarnesti – BV (10 p. of the 3 announced Teams)

2e Final Race Forro (Hu), 450 km. & 19e Semifinal Race Carei, 320 km. with „Comandor 81” RO-2019-591281,2019 Edition.

**TEAM IRIMIA M. + MITRESCU from Prahova ( 2 p. of the 2 announced Teams)

**BUCUR CATALIN & EVELIN from Prahova ( 1 Team)

**TEAM YUSTI + DANI from Prahova ( 1 Team)

**DUMITRASCU + SORESCU from Prahova ( 1 Team)

**MOROZAN DRAGOS from Prahova ( 1 Team)

**TEAM C.M.A.A. & BIGIU IULIAN from Prahova (+ 14 p./ complete 3 Teams + 1)

*18e Final Race Forro (Hu), 450 km., 8e Semifinal Race Carei, 320 km & 5e Ace Pigeon (4/5 Races) with „Catalina 65” RO-2019-183265, 2019 Edition.

**FILIP STEFAN from Sibiu ( 2 p./ of 3)

Multumim

GOOD LUCK!!! / SUCCES!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 27. April 2020

==============================================================

*25.04/2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 25. April 2020

=========================================

*23.04/2020

Entries today!

**IONUT RODILA from Baicoi – PH ( 1 Team)

**CRISTI SERBAN from Baicoi – PH ( 3 Team + 4 p.)

1e Feleacu, 180 km. & 51e Final Race Forro (Hu), 450 km.with „Witpen 53” RO-2019-906253

3e Huedin, 235 km. with „Farma 2” RO-2019-915644 , 2019 Edition

**SORI & SMOLEANU from Baicoi -PH ( 2 Teams)

**CATA & BEBE from Plopeni – PH ( 5 p. / first part of the team)

**TEAM DSS from Baicoi – PH ( 3 p.)

**TEAM N & D from Calinesti – PH ( 1 Team)

**FAMILIA MAFTEI + IONUT from Prahova ( 3 p. / first part of  the 3 Teams)

**POPESCU VASILE ANDREI & DAVID from Baicoi – PH ( 1 Team)

Multumim

GOOD LUCK!!! / SUCCES!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 23. April 2020

 

==============================================================

*22.04/2020

**VACARUS IONUT from Brasov ( 2 Teams + 2 p.)

Un participant fidel la Colombodromul nostru de la prima Editie, cu rezultate foarte bune!!

3e ACE BREEDER & 3e Feleacu, 180 km.with „Star 14” RO-2019-215614 , 2019 Edition

1e ACE PIGEON with RO-2017-522630, 2017 Edition

**TEAM TIBI & RAZVAN from Prahova ( 1 Team + 2 p.)

7e Final Race Forro, 450 km. with „Maria 59” RO-2019-847459, 2019 Edition.

11e & 13e Final Race Tarcal, 420 km. 2018 Edition

**TEAM CIUCA & BADECI from Bucharest (+2 p.)

2e  Huedin, 235 km. & 70e Final Race Forro, 450 km. with „Big 86” RO-2019-366386, 2019 Edition

**AMARIEI SEBASTIAN CONSTANTIN from  Zarnesti-BV (2 p. /first part of the Team)

2e ACE PIGEON & 3e Final Race Tarcal, 420 km. with „Sebi” RO-2018-5069133, 2018 Edition

**TEAM STAN ADRIAN from Dambovita (1 Team)

**LOFT DAVID & ANDREI PH from  Zarnesti-BV (2 p. /first part of the Team)

3e Cluj, 210 km. & 19e Final Race Tarcal (Hu), 420 km.with „Andu” RO-2018-5069061, 2018 Edition

 22e Final Race Forro (Hu), 450 km. with „Ayda 51” RO-2019-571751, 2019 Edition

Multumin

GOOD LUCK!!!/ SUCCES!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 22. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 22. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 22. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 22. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 22. April 2020

 

==============================================================

*21.04/2020

*TEAM MARCU ANDREI & MARIAN from Brasov (first part of the Team)

*TEAM STOICA & MOISE from Prahova ( 1 Team)

*LUCA CRISTIAN from Medias-SB (2 p.)

Multumim/ Thank you

SUCCES!!! 🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 21. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 21. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 21. April 2020

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 21. April 2020

 

=============================================================

*20.04/2020

*NAGY GYULA from Sfantu Gheorghe (1 Team + 4 p.)

2e Ace Breeder 2019 Edition

6e Final Race Forro (Hu), 450 km. & 3e ACE PIGEON with „Lennin 34” RO-261634-19

GOOD LUCK!!!

SUCCES!!!  🍀🍀🕊️🍀🍀

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 20. April 2020

========================================

*17.04/2020

*OLR DERBY HORODNIC from Suceava (1 Team)
Winner of the Semifinal Race Carei (320 km), 1e Huedin, 235 km & 71e Final Race Forro (Hu), 450 km. with „Horodnic 73” RO-720043-19

*FAMILIA FETIC from Buzau ( +1 activated pigeon/ complete Team)

SUCCES!!!!🍀🍀🕊️🍀🍀

PAȘTE FERICIT TUTUROR!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 17. April 2020

==============================================================

*15.04/2020

Entries today!!!

*TEAM STOIAN & PANDREA from Dambovita (3 p. / first part of the Team)

*TEAM FARCAS from Reghin ( + 2/ complete Team)

****From ALBA IULIA -Romania:

*FRATII VLAICU ( 1 Team): Winner of the Final Race Tarcal (Hu), 420 km. & 1e ACE PIGEON with: „Cosmin II” RO-2018-3033378 „Derby International Brașov 2018”
3e Final Race Forro (Hu), 450 km. with: „Horse 09” RO-2019- 567909 „Derby Internacional Brasov 2019”

*TEAM ROMAN ( 1 Team)

*TEAM NEGHIU & PETRUT ( 1 Team)

*FAMILIA JIBOTEAN ( 3 p. /first part of the Team)

*DRIMBAREAN SORIN ( 1 Team)

*FAMILIA VLAICU (2 p.)

*TANDEM VLAICU & BENI ( 1 Team)

*COMB. SCHADI & BALOSIN ( 3 Teams + 1)

*DREAM TEAM PIGEON.COM (1 Team)

*BENI & DANI ( 1 Team + 1)

*DAIAN & VLADAREANU ( 3 p. / first part of the Team)

GOOD LUCK TO EVERYONE!!!

SUCCES!!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 16. April 2020

 

==============================================================

*14.04/2020

Entries today!!!!

*STOICA IONUT from Prahova-Romania (1 Team)

*TEAM MANOLE & MUCEANU from Prahova-Romania (1 Team)

*CONSTANTIN PUIU from Norway (1 Team + 1)

*TEAM FLOREA & COSTINASI from Brasov-Romania (Team A)

*IBRAHIM HALIL DEMIRBILEK from Norway ( 2 p.)

*TUFTE HEGLAND from Norway ( 1 Team + 1)

*TEAM CIUCA & BADECI from Bucharest-Romania (Team A + 2)

*PER BJARTE LUDVIKSEN from Norway (+ 2/ Complete Team)

*FINN ATLE OLDEIDE from Norway ( + 1/ Complete Team)

*IULIU BALINT from Norway (Team B)

GOOD LUCK TO EVERYONE!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 14. April 2020

==============================================================

*11.04/2020

Team Deni & Miru From Gimbav – BV ***WINNER of the 3rd edition 2019 (1e FINAL RACE :FORRO (HU) 450 km. & 4e ACE PIGEON (4/5 Races 30%)

Good Luck!!!

 

========================================

*10.04/2020

Kallos Lehel(prima parte echipă) 🕊️🕊️

From :Dopca – Bv. „Good Luck☘️!!Thank You… ☘️

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 10. April 2020

==============================================================

*08.04/2020

Caruntu Mihai #București (echipa. A. )

MULTUMIN

SUCCES !!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 8. April 2020

==============================================================

*07.04/2020

Team C.M.A.A. & Bigiu Iulian #Prahova (Prima parte din cele 3 echipe anunțate)

MULȚUMIM

SUCCES!!!

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 6. April 2020

==============================================================

*01.04/2020

Team Farcaș # Reghin (prima parte echipă)

SUCCES!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 1. April 2020

==============================================================

 

*29.03/2020

*Familia Fetic (prima parte echipă)
*Persinar Vali +Lilla +Eduard (prima parte echipă)
Mulțumim. TOTUL VA FI BINE 🌈🕊️
SUCCES!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 29. März 2020

==============================================================

*24.03/2020

*BEBE STOICA  ne onorează cu prezența!!

Mulțumim

SUCCES!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 24. März 2020

==============================================================

*17.03/2020

Dragi columbofili!!
Columbodrom Internațional Brașov vă informează:
În funcție de cum se desfășoară situația actuală prin care trecem la nivel mondial, există posibilitatea de a lua în calcul prelungirea perioadei înscrierilor , precum și amânarea antrenamentelor și a concursurilor oficiale.. (SPERĂM SĂ FIE BINE)
Noi înregistrați !!!
*Familia Strava Bv. (Romania) 3 p.(Prima parte echipa)
*Finn Atle Oldeide (Norvegia) 5 p. (Prima parte echipă)
*Per Bjarte Ludviksen (Norvegia) 4 p. (Prima parte echipă)
*Øyvind Aarheim (Norvegia) 6 p.
Succes!!!!

Queridos colombofilos!!!
Derby Internacional Brașov les informa:
En funcion de como se va desencadenando la situacion actual por la que pasamos a nivel mundial, existe la posibilidad de considerar la ampliacion del periodo de inscripciones, al igual que el aplazamiento de entrenamientos y concursos oficiale. ESPEREMOS QUE TERMINE BIEN!!!

Dear pigeon fanciers !!!
International Derby Brașov informs you:
Depending on how the current situation we are going through worldwide is being triggered, there is the possibility of considering the extension of the registration period, as well as the postponement of training and official competitions. WE HOPE IT WILL BE FINE!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 17. März 2020

==============================================================

*12.03/2020

COLUMBODROMUL INTERNAȚIONAL BRAȘOV O.L.R. Pregătiți pentru a menține sănătatea atleților dumneavoastră în cele mai bune condiții. Produse naturale Bony Farma (Olanda), colaboratorul nostru.
Ediția a IV-a 2020 Primim atleții Dvs. până la data de 10.06.2020.

Echipa de 6 pui= 300 EUR (50 EUR/pui) sau echivalent în RON.

Între 2 și 5 pui= 60 EUR/pui. Nu se percepe nici o taxă de activare!

La intrarea în Columbodrom porumbeii vor primi senzor și vor fi înregistrați în datele colombodromului în cel mult două zile de la data primirii. Antrenamentele și concursurile vor putea fi urmărite online prin TIPES One Loft RACE sau LIVE pe www.intbrasov-olr.ro Trimiterea porumbeilor se poate face prin curierat sau prin colectare personală de pe rute stabilite în prealabil. Va așteptăm cu drag!!
Informații de contact: SORIN: +40 737219361
Râșnov Str. Spicului nr.5 505400 Jud. Brașov
Vă mulțumim!!!

DERBY INTERNATIONAL BRASOV O.L.R.
4th Edition 2020. You are invited to participate! We can receive your athletes starting 10.03.2020 until 10.06.2020. Team of 6 youngsters= 300 EUR (50 EUR / pigeon). 2 to 5 youngsters= 60 EUR / Pigeon. No activation fees! At entrance into the Derby all pigeons will receive electronic ring and will be booked into the Derby data in maximun 2 days from de date of arrival. Trainings and races can be watched online thru TIPES One Loft Race or LIVE on www.intbrasov-olr.ro.
Shipping costs 10 EUR/ pigeon
Thank you!!!

DERBY INTERNACIONAL BRASOV O.L.R.
Cuarta edicion 2020
Les esperamos con cariño!
Recepcion de sus atletas desde el 10.03.2020 hasta el 10.06.2020.
Equipo de 6 pichones= 300 EUR (50 EUR/ Pichon)
De 2 a 5 pichones= 60 EUR / Pichon
Sin tarifas de activación!
A la entrada al Derby todos los pichones seran chipados y registrados en un maximo de dos dias de su llegada.Los entrenamientos y carreras se podran seguir online en TIPES One Loft Race o LIVE en www.intbrasov-olr.ro
Costos de transporte 10 EUR/ pichon

Gracias!

Agenți/ Reprezentatives/ Agentes:
🇳🇱 Robbert Ten Berge.
Sprang Capelle, Netherlands.
Tel.: (0031)0653822388.

🇩🇪 Orlando Henriqueta.
Trier, Luxemburg.
Tel.: (0049)1715265933.
🇩🇪 Dieter Szilagyi.
Leonbronn, Germany.
Tel.: (0049)015254024979.

🇮🇹 Matei Cosmin.
Sicilia, Italy.
Tel.: (0039)3291179577.
🇮🇹 Hîrjanu Doru.
Sanguinetto, Italy.
Tel.: (0039)3421577472.

🇳🇴 Iuliu Balint.
Alesund, Norway.
Tel.: (0047)46551870.

🇪🇸 Cîndea Daniel.
Teruel,Spain.
Tel.: (0034)677743698.
🇪🇸 Orășanu Mihai.
Irun, Spain.
Tel.: (0034)642734466.
🇪🇸 Carlos Tadeo- Manager Derby Maspalomas
Gran Canaria, Spain.
Tel.: (0034)625171453.
🇪🇸 Jordy Jaume Febrer.
Mallorca, Spain.
Tel.: (0034)678397076.
🇪🇸 Nica Ionut– Manager Derby C.V.N.
Vinaros, (Castellon) ,Spain
Tel: (0034) 6645699547

==============================================================

*10.03/2020

Iuliu Balint din Norvegia, deschide înscrierile celei de a IV-a ediții a Columbodromului Internațional Brașov O.L.R.
Succes!!!

 

==============================================================

*07.03/2020

*****Porumbei gratis Ediția 2020*****

-Cristi Serban= 4 porumbei

-Team Ciuca & Badeci= 2 porumbei

-O.L.R. Derby Horodnic= 3 porumbei

-Vacarus Ionut= 1 porumbel

-Persinar+Gotia+Patachi= 1 porumbel

-Kelemen Csaba= 2 porumbei

-Bony Farma= 7 porumbei

-Cindea Daniel= 2 porumbei

-Mititelu Daniel= 3 porumbei

-Nagy Gyula= 4 porumbei

-Reckzeh Patricia & Tianna= 3 porumbei

==============================================================

*06.03/2020

Startul ediției 2020 a Columodromului Internațional Brasov

Toți crescătorii pasionați de acest tip de concursuri își pregăteșc cu atenție lotul de pui cu care vor juca. Până la desfășurarea etapei finale din acest an, site-ul nostru doreste să vă reintroduca în atmosfera unica a emoției asteptarii porumbeilor. Astăzi vă oferim un nou episod de la desfasurarea finalei de la Forro (Ungaria), 450 km. care s-a desfasurat pe 6 septembrie 2019 la Columbodromul Internațional din Brașov.

==============================================================

*16.02/2020

Ediția a IV-a Columbodromului Internațional Brasov O.L.R.
*Capacitate columbodrom: 1000 locuri
*Perioada colectare: 10 martie -10 iunie 2020
Asteptam porumbei din:
Norvegia,Germania,Luxemburg,Austria,Olanda,Belgia,Italia,Ungaria,Bulgaria, Spania, Polonia, Anglia…. si bineînțeles Romania.
Vă așteptăm într-o competiție cinstită, serioasă și cu implicare maximă din partea noastră în calitate de organizatori.
Colombodromul Internațional Brasov , doreste SUCCES tuturor participanților!!!
Cuarta edicion del Derby Internacional Brasov O.L.R.

*Capacidad del Derby: 1000 plazas
*Recepcion de pichones : 10 de marzo- 10 de junio de 2020. Esperamos pichones de:
Noruega,Alemania,Luxemburgo,Austria,Holanda,Belgica,Italia,Hungria,Bulgaria, España, Polonia, Inglaterra….y por supesto Rumania.
Os esperamos en una competicion honesta, seria y con maxima implicacion de nuestra parte como organizadores.
Derby Internacional Brasov desea SUERTE a todos los participantes!!!

*15.12/2019

Expozitia Columbofila Provincia Transilvania 2019!! 14-15 decembrie 2019 – Alba Iulia

==============================================================

*08.12/2019

Expozitia Nationala UCPR din Targoviste!! 07-08 decembrie 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 7. Dezember 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 8. Dezember 2019

 

==============================================================

*20.11/2019

Pregătiri pentru noul sezon!!!

==============================================================

*26-27.10/2019

KASSEL

==============================================================

*30.10/2019

*AUCTION*
Columbodromul international BRASOV scoate la vanzare pe site-ul RRP.ro, a VI-a serie de pui, editia 2019 cu rezultate de top.**
http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16859
Locurile:
*loc. 23 Finala si loc. 185 Semifinala: Caruntu Mihai.
*loc. 26 Finala si loc. 84 Semifinala: Team Alin & Ionut.
*loc. 30 Finala si loc. 12 Semifinala: Yanusz Mariusz Rosploch.
*loc. 43 Finala si loc. 61 Semifinala: Ticutel & Albert 13.
*loc. 46 Finala si loc. 178 Semifinala: Chitu Davide.
*loc. 48 Finala si loc. 171 Semifinala: Mortila+Matei & Ploscaru.
*loc. 62 Finala si loc. 133 Semifinala: Team Ionut & David.
*loc. 65 Finala si loc. 3 Semifinala: Pedro Cantallops.
*loc. 68 Finala si los. 116 Semifinala: Kiss Sandor.
*loc. 76 Finala si loc. 174 Semifinala: Maspalomas & J. A. Vazquez.
*loc. 77 Finala si loc. 126 Semifinala: Tandem Retuerto.
*loc. 79 Finala si loc. 199 Semifinala: Togoie Rares.
*loc. 86 Finala : Amariei Sebastian C.
*loc. 90 Finala si loc. 28 Semifinala: Caruntu Mihai.
*loc. 92 Finala: Marcu Marian.
*loc. 93 Finala: Team Cioblea & Manole.
*loc. 94 Finala: Kallos Lehel.
*loc. 95 Finala: Amariei Sebastian C.
*loc. 206 Semifinala: Tandem Retuerto.
*loc. 207 Semifinala: Mortila+Matei & Ploscaru.
*loc. 297 Huedin: Bony Farma.
*loc. 367 Feleacu : Caldarea Ionut.
*loc. 368 Feleacu : Berrie En Ellie Van Loon.
LICITATIA ACTIVA PANA MARTI 05.11.2019 ora 22:00

 

Nu este disponibilă nicio descriere pentru fotografie.
Este posibil ca imaginea să conţină: pasăre
Este posibil ca imaginea să conţină: pasăre
Este posibil ca imaginea să conţină: pasăre
Este posibil ca imaginea să conţină: pasăre
+5

==============================================================

*23.10/2019

https://winkiepigeons.com/…/auction/finalistas-derby-de-bra…

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 23. Oktober 2019

==============================================================

*15.10/2019

**Columbodromul international BRASOV scoate la vanzare pe site-ul WINKIE PIGEONS (Spania), a V-a serie de pui, editia 2019 (zburati finala la Forro, Ungaria 450 km) cu rezultate de top.**

https://winkiepigeons.com/es/auction/finalistas-derby-de-brasov-2019

Locurile:
*loc. 4 Finala, loc. 44 Semifinala  si LOC. 30 AS PORUMBEL (3/5 etape): Pedro Cantallops.

*loc. 10 Finala si loc. 78 Semifinala: Bony Farma.

*loc. 11 Finala , loc. 47 Semifinala si LOC. 12 AS PORUMBEL (4/5 etape): Cindea Daniel.

*loc. 13 Finala, loc. 41 Semifinala si LOC. 7 AS PORUMBEL  (4/5 etape) : Guiman Adriana.

*loc. 15 Finala si loc. 127 Semifinala : Europa Star Pigeons.

*loc. 21 Finala, 24 Semifinala, 45 Huedin, 26 Feleacu, 24 Ludus . LOC. 1 AS PORUMBEL (5/5 ETAPE) si LOC. 1 AS CRESCATOR : Bony Farma.

*loc. 27 Finala si loc. 195 Semifinala : Berrie En Ellie Van Loon.

*loc. 28 Finala, loc. 21 Semifinala si LOC. 11 AS PORUMBEL (4/5 etape): Team N.

*loc. 29 Finala , loc. 102 Semifinala si LOC. 3 AS CRESCATOR: Vacarus Ionut.

*loc. 44 Finala, loc. 16 Semifinala si LOC. 22 AS PORUMBEL (3/5 etape): Derby Andalucia.

*loc. 47 Finala, loc. 182 Semifinala si LOC. 14 AS PORUMBEL (4/5 etape): P. Cantallops & J. A. Benejam.

*loc. 48 Finala si loc. 171 Semifinala: Mortila+Matei & Ploscaru.

*loc. 49 Finala, loc. 97 Semifinala si LOC. 26 AS PORUMBEL (3/5 etape): Yanusz Mariusz Rosploch.

*loc. 51 Finala si loc. 119 Semifinala: Cristi Serban.

*loc. 54 Finala si loc. 27 Semifinala: Fratii Chiranu.

*loc. 75 Finala si loc. 165 Semifinala: Team Deni & Miru.

*loc. 78 Finala si loc. 167 Semifinala: Team Tibi & Razvan.

*loc. 82 Finala si loc. 109 Semifinala: Team Jordi & Tolo.

*loc. 83 Finala si loc. 38 Semifinala: Winkie Pigeons.

*loc. 87 Finala si loc. 154 Semifinala: Andrei Marius & Mitu.

LICITATIE ACTIVA PANA MIERCURI 23.10.2019 ora 21:00 (22:00 ora Romania)

https://winkiepigeons.com/es/auction/finalistas-derby-de-brasov-2019

==========================================================

*13.10/2019

Astăzi 13.10.2019 la ora 22.00 se termina licitatia a IV-a Columbodromului Internațional din Brasov.
In aceasta licitatie sunt expuși porumbei foarte valoroși concurati toate antrenamentele și toate cele 5 etape de concurs. Succes viitorilor proprietari !!!
Hoy 13.10.2019 a las 22:00 (21:00 en la peninsula) se termina la cuarta subasta del Derby Internacional Brașov. En dicha subasta se encuentran palomas de un gran valor, que han participado en todos los entrenamientos y en los 5 concursos oficiales. Suerte a los futuros proprietarios!!!!

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16536

Interviul domnul GIGI NAN, castigatorul locului 2 in marea finala de la Forro (450 km) desfasurata pe 6 septembrie 2019 la columbodromul international BRASOV.

FELICITARI!!!

==============================================================

*09.10/2019

**Columbodromul international BRASOV scoate la vanzare pe site-ul RRP.RO, a IV-a serie de pui, editia 2019 (zburati finala la Forro, Ungaria 450 km) cu rezultate de top.**

Locurile:
*loc. 2 Finala si loc. 11 Semifinala : Gigi Nan & Paul.
*loc. 9 Finala si loc. 114 Semifinala : Bratian Florin
*loc. 12 Finala, 139 Semifinala si 20 Huedin: Winkie Pigeons.
*loc. 33 Finala si loc. 57 Semifinala : Maspalomas & Eduardo.
*loc. 37 Finala si loc. 96 Semifinala : Cristi Serban.
*loc. 40 Finala si loc. 10 Semifinala : Florin Curalet.
*loc. 53 Finala si loc. 98 Semifinala : Team Vic-Luci & Bogdan.
*loc. 55 Finala si loc. 143 Semifinala : Persoiu Dumitru Danut.
*loc. 58 Finala si loc. 59 Semifinala: Balauru & Mihalache.
*loc. 60 Finala, 51 Semifinala, loc. 10 AS (4/5 etape) si loc. I AS CRESCATOR: Bony Farma.
*loc. 64 Finala si loc. 76 Semifinala: Andrei Marius & Mitu.
*loc. 72 Finala si loc. 181 Semifinala: Team Vasile-Bogdan & Ady.
*loc. 80 Finala,108 Semifinala, 57 Huedin, 76 Feleacu, 22 Ludus si loc. 28 AS (3/5 etape): Team Grosu & Veres.
*loc. 91 Finala si loc.13 Semifinala: Team Jordi & Tolo.

*******RO-134633-19, loc. 80 Finala
La solicitarea domnului Grosu Gheorghe care este proprietarul acestui porumbel , Roman Porumbescu si Columbodromul Int Brasov-Cristian
…Banii stransi din vanzarea lui la licitatie vor merge in contul tatalui Mariei , de 2 anisor, care are nevoie de tratament in strainatate.

https://www.universulargesean.ro/maria-o-fetita-de-doar-2-…/
CONT IBAN MARIA COSMINA TUDOR
RO78INGB0000999907229111********

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16536

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 13.10.2019 ora 22:00

Video prezentare porumbelul care in marea finala de la Forro, Ungaria, 450 km, a obtinut un excelent loc 2. Este vorba despre porumbelul cu seria RO-591281-2019 apartinand tandemului TEAM NAN GIGI & PAUL. 

=============================================================

*03.10/2019

Video de prezentare RO-261634-19 „Lennin 34”
**Nagy Gyula**
*Loc. 6 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 11 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 18 Huedin, 235 km.
*Loc. 361 Feleacu, 180 km.
*Loc. 17 Ludus, 140 km.
*Loc. 3 AS (4/5 etape)

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00

Video de prezentare RO-586913-19 „Hope 13”
**Dobrin Iulian**
*Loc. 38 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 55 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 37 Huedin, 235 km.
*Loc. 91 Feleacu, 180 km.
*Loc. 21 Ludus, 140 km.
*Loc. 2 AS (5/5 etape)

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00

Video de prezentare RO-641305-19 „Larisa 05”
**Familia Strava**
*Loc. 20 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 173 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 52 Huedin, 235 km.
*Loc. 19 Feleacu, 180 km.
*Loc. 371 Ludus, 140 km.
*Loc. 20 AS (3/5 etape)

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00

Video de prezentare RO-915645-19 „Matei 45”
**Cristi Serban**
*Loc. 32 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 9 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 58 Huedin, 235 km.
*Loc. 65 Feleacu, 180 km.
*Loc. 220 Ludus, 140 km.
*Loc. 8 AS (4/5 etape)

 

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00

Video de prezentare RO-942009-19 „Thani 09”
**Stoicescu & Cleopatra**
*Loc. 69 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 14 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 197 Huedin, 235 km.
*Loc. 164 Feleacu, 180 km.
*Loc. 140 Ludus, 140 km.

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00

Video de prezentare NL-1776287-19 „Almeida 87”
**Bony Farma**
*Loc. 8 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 118 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 19 Huedin, 235 km.
*Loc. 63 Feleacu, 180 km.
*Loc. 176 Ludus, 140 km.
*Loc. 18 AS (3/5 etape)

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00

==============================================================

01.10./2019

**Columbodromul international BRASOV scoate la vanzare pe site-ul RRP.RO, a III-a serie de pui, editia 2019 (zburati finala la Forro, Ungaria 450 km) cu rezultate de top.**

Locurile:
*loc. 6 Finala, 11 Semifinala, 18 Huedin, 361 Feleacu, 17 Ludus, 3 AS (4/5 etape) si loc. 2 AS CRESCATOR: Nagy Gyula.
*loc. 8 Finala, 118 Semifinala, 19 Huedin, 63 Feleacu, 176 Ludus,18 AS (3/5 etape) si loc. 1 AS CRESCATOR: Bony Farma
*loc. 14 Finala si 160 Semifinala: Winkie Pigeons.
*loc. 20 Finala, 173 Semifinala, 52 Huedin, 19 Feleacu si loc. 20 AS (3/5 etape): Familia Strava.
*loc. 22 Finala, 107 Semifinala, 38 Huedin, 87 Feleacu si loc. 29 AS (3/5 etape): Loft David & Andrei.
*loc. 32 Finala, 9 Semifinala, 58 Huedin, 65 Feleacu si loc. 8 AS (4/5 etape): Cristi Serban.
*loc. 38 Finala, 55 Semifinala, 37 Huedin, 91 Feleacu, 21 Ludus si loc. 2 AS (5/5 etape): Dobrin Iulian.
*loc. 42 Finala, 140 Semifinala, 5 Huedin, 30 Feleacu, 21 AS (3/5 etape) si loc. 3 AS CRESCATOR: Vacarus Ionut.
*loc. 45 Finala siloc. 45 Semifinala: Persoiu Dumitru Danuts.
*loc. 50 Finala si loc. 63 Semifinala: Team Grosu & Veres.
*loc. 57 Finala si loc. 190 Semifinala: Fratii Oratie.
*loc. 59 Finala si loc. 151 Semifinala: Team Vasile-Bogdan & Ady.
*loc. 69 Finala si loc,14 Semifinala: Stoicescu & Cleopatra.
*loc. 73 Finala si loc.136 Semifinala: Team Ciuca & Badeci.
***Porumbelul a sosit de la finala pe intuneric, la ora 20:21***
*loc. 74 Finala, 18 Semifinala, 17 Huedin, 20 Feleacu si loc.16 AS (3/5 etape): Team Vasile-Bogdan & Ady.
***Porumbelul a sosit de la finala pe intuneric, la ora 20:25***

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16470

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 06.10.2019 ora 22:00, 21:00 ora Spaniei.

RO-942009-19 „Thani 09″ Stoicescu & Cleopatra”

RO-400066-19 „Silver 66” Fratii Oratie

RO-134631-19 „Jolie 31” Team Grosu & Veres

RO-571282-19 „Emil 82” Persoiu Dumitru Danuts

RO-571751-19 „Ayda 51” Loft David & Andrei

RO-215612-19 „Torres 12” Vacarus Ionut

RO-366433-19 „Florin 33” Team Ciuca & Badeci

RO-915645-19 „Matei 45” Cristi Serban

NL-1767074-19 „Crack 74” Winkie Pigeons

RO-641305-19 „Larisa 05” Familia Strava

RO-586913-19 „Hope 13” Dobrin Iulian

RO-275399-19 „Engels 99” Team Vasile-Bogdan & Ady

 

NL-1776287-19 „Almeida 87” Bony Farma

RO-261634-19 ” Lennin 34″ Nagy Gyula

 

*29.09/2019

Interviul columbofil fratii VLAICU MARIUS si COSMIN, doi dintre crescatorii de valoare din orasul Cugir, judetul Alba, ocupantii locului 3 la etapa finala de la Forro, Ungaria, 450 km. desfasurata recent in cadrul columbodromului international din BRASOV.

FELICITARI!!!

==============================================================

*28.09/2019

Video de prezentare RO-567909-19 „Horse 09”
**Fratii Vlaicu**
*Loc. 3 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 89 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 110 Huedin, 235 km.
*Loc. 320 Feleacu, 180 km.
*Loc. 211 Ludus, 140 km.

Video de prezentare RO-720043-19 „Horodnic 43”
**OLR Derby Horodnic**
*Loc. 71 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 1 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 1 Huedin, 235 km.
*Loc. 7 Feleacu, 180 km.
*Loc. 171 Ludus, 140 km.
*Loc. 15 AS (3/5 Etape)

Video de prezentare RO-183265-19 „Catalina 65”
**Team C.M.A.A. & Bigiu Iulian**
*Loc. 18 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 2 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 108 Huedin, 235 km.
*Loc. 11 Feleacu, 180 km.
*Loc. 188 Ludus, 140 km.
*Loc. 6 AS (4/5 Etape)

Video de prezentare NL-1073578-19 „Perta 78”
**Bony Farma**
*Loc. 5 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 29 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 56 Huedin, 235 km.
*Loc. 202 Feleacu, 180 km.
*Loc. 206 Ludus, 140 km.
*Loc. 19 AS (3/5 Etape)
***Pigeon: NL-19-1073578 (5st in Final Brasov 2019) =
* Full sister of 1ste plc winner Finale Oneloftrace Teutoburgerwald Taubenrennen 2017.
* Mother 6de AS Pigeon Oneloftrace Derby Riachos 2015.
* Father Half Brother „Miss Bony Girl” 11’er „Miss Bony Girl”.
She Won 6 times 1st place in oneloftrace Derby Riachos 2015 Portugal 1ste AS Duif 2015!

==============================================================

*24.09/2019

**Columbodromul international BRASOV scoate la vanzare pe site-ul RRP.RO, a II-a serie de pui, editia 2019 (zburati finala la Forro, Ungaria 450 km) cu rezultate de top.**
Locurile:
*loc. 3 Finala si 89 Semifinala -,
*loc. 5 Finala, 29 Semifinala si 19 AS (3/5 etape) -,
*loc. 18 Finala, 2 Semifinala si 6 AS (4/5 etape) -,
*loc. 19 Finala si 122 Semifinala-,
*loc. 25 Finala, 50 Semifinala si 27 AS (3/5 etape) -,
*loc. 31 Finala si 86 Semifinala -,
*loc. 35 Finala si 85 Semifinala -,
*loc. 39 Finala si 105 Semifinala -,
*loc. 56 Finala , 49 Semifinala si 13 AS (4/5 etape)- ,
*loc. 61 Finala si 156 Semifinala -,
*loc. 67 Finala si 70 Semifinala -,
*loc. 71 Finala, 1 Semifinala, 1 Huedin, 7 Feleacu si 15 AS (3/5 etape)-,
*loc. 81 Finala si 135 Semifinala -,
*loc. 86 Finala si 58 Semifinala -,
*loc. 89 Finala si 147 Semifinala.

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16430

Licitatie activa pana duminica 29.09.2019 ora 22:00

**Derby Internacional Brasov saca a subasta en el site : RRP.RO la segunda serie de palomas finalistas ( Forro, Hungria, 450 km.) edicion 2019 con resultados de top.**
*3 clas. Final y 89 Semifinal -,
*5 clas. Final , 29 Semifinal y 19 AS (3/5 etapas) -,
*18 clas. Final , 2 Semifinal y 6 AS (4/5 etapas) – ,
*19 clas. Final y 122 Semifinal -,
*25 clas. Final , 50 Semifinal y 27 AS (3/5 etapas) -,
*31 clas. Final y 86 Semifinal -,
*35 clas. Final y 85 Semifinal -,
*39 clas. Final y 105 Semifinal -,
*56 clas. Final , 49 Semifinal y 13 AS (4/5 etapas) – ,
*61 clas. Final y 156 Semifinal -,
*67 clas. Final y 70 Semifinal -,
*71 clas. Final , 1 Semifinal, 1 Huedin, 7 Feleacu y 15 AS(3/5 etapas)-,
*81 clas. Final y 135 Semifinal -,
*86 clas. Final y 58 Semifinal -,
*89 clas. Final y 147 Semifinal.

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16430

Subasta activa hasta el domingo 29.09.2019 a las 21:00 hora Peninsular.

RO-942024-19 „Irene 24” *loc. 56 Finala Forro (Hu), 450 km. *loc. 49 Semifinala Carei, 320 km. *loc. 13 AS (4/5 etape)

RO-720043-19 „Horodnic 43” *loc. 71 Finala Forro (Hu), 450 km. *loc. 1 Semifinala Carei, 320 km. *loc. 1 Huedin, 235 km. *loc. 7 Feleacu, 180 km. *loc. 15 AS (3/5 etape)

 

 

 

RO-567909-19 „Horse 09” *loc. 3 Finala Forro (Hu), 450 km. *loc. 89 Semifinala Carei, 320 km. Semifrate cu RO-18-3033378 *loc. 1 AS PORUMBEL 2018 Columbodromul Int Brasov-Cristian *loc. 1 Finala Tarcal (420 km.) 2018 Columbodromul Int Brasov-Cristian

 

RO-334558-19 „Ioana 58” *loc. 31 Finala Forro (Hu), 450 km. *loc. 86 Semifinala Carei, 320 km.

 

Pigeon: NL-19-1073578 (5st in Final Brasov 2019) = * Full sister of 1ste plc winner Finale OneloftraceTeutoburgerwald Taubenrennen 2017. * Mother 6de AS Pigeon Oneloftrace Derby Riachos 2015. * Father Half Brother "Miss Bony Girl" 11'er "Miss Bony Girl". She Won 6 times 1st place in oneloftrace Derby Riachos 2015 Portugal 1ste AS Duif 2015!

NL-1073578-19 „Perta 78” *loc. 5 Finala Forro (450 km.) *Loc. 29 Semifinala Carei , 320 km. *Loc. 19 AS (3/5 etape) Pigeon: NL-19-1073578 (5st in Final Brasov 2019) = * Full sister of 1ste plc winner Finale OneloftraceTeutoburgerwald Taubenrennen 2017. * Mother 6de AS Pigeon Oneloftrace Derby Riachos 2015. * Father Half Brother „Miss Bony Girl” 11’er „Miss Bony Girl”. She Won 6 times 1st place in oneloftrace Derby Riachos 2015 Portugal 1ste AS Duif 2015!

RO-183265-19 „Catalina 65” *loc. 18 Finala Forro (Hu), 450 km. *loc. 2 Semifinala Carei, 320 km. *loc. 6 AS (4/5 etape)

==============================================================

*21.09/2019

Video de prezentare RO-865406-19 „Amber 06”
**Bucur Catalin & Evelin**
*Loc. 88 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 69 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 8 Huedin, 235 km.
*Loc. 22 Feleacu, 180 km.
*Loc. 185 Ludus, 140 km.
*Loc. 24 AS (3/5 Etape)

http://www.rrp.ro/bid.php?licitatie=16351

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 22.09.2019 ora 21:00

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350

 

Video de prezentare RO-847459-19 „Maria 59”
**Team Tibi & Razvan**
*Loc. 7 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 132 Semifinala Carei, 320 km.
http://www.rrp.ro/bid.php?licitatie=16352

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 22.09.2019 ora 21:00

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350

 

Video de prezentare RO-295646-19 „Gabi 16”
**Kelemem Csaba**
*Loc. 66 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 150 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 25 Huedin, 235 km.
*Loc. 8 Feleacu, 180 km.
*Loc. 242 Ludus, 140 km.
http://www.rrp.ro/bid.php?licitatie=16358

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 22.09.2019 ora 21:00
http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350

Video de prezentare RO-261633-19 „Duifke 33”
**Nagy Gyula**
*Loc. 17 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 8 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 22 Huedin, 235 km.
*Loc. 53 Feleacu, 180 km.
*Loc. 197 Ludus, 140 km.
*Loc. 5 AS (4/5 etape)

*Loc. 2 AS CRESCATOR

http://www.rrp.ro/bid.php?licitatie=16359

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA 22.09.2019 ora 21:00

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350

Video de prezentare RO-580903-19 „Lady 03”
**Team Deni & Miru**
*Loc. 1 Finala Forro (Hu), 450 km.
*Loc. 6 Semifinala Carei, 320 km.
*Loc. 4 AS (4/5 etape)
http://www.rrp.ro/bid.php?licitatie=16354

LICITATIE ACTIVA PANA DUMINICA  22.09.2019  ora 21:00

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350

 

=============================================================

*18.09/2019

**Un nou lot atractiv si valoros de porumbei a fost scos la licitatie pe site-ul RRP.RO: este vorba despre seria 1 de porumbei zburati finala cu rezultate de top (450 km de la Forro, Ungaria) in cadrul columbodromului international BRASOV.
Locurile: 1 si 4 AS (4/5 etape), 7,16, 17 si 5 AS (4/5 etape), 24, 34 si 9 AS (4/5 etape), 36 si 17 AS (3/5 etape), 41, 52 si 23 AS (3/5 etape), 63, 66, 70, 84, 85, 88 si 24 AS (3/5 etape).
Licitatie activa pana duminica 22.09.2019 ora 21:00

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350


**Un nuevo lote atractivo y valioso de palomas ha sido sacado a subasta en el site RRP.RO: hablamos de la primera serie de palomas finalistas con resultados de top (450 km. Forro, Hungaria) del Derby Internacional BRASOV.
Clas.: 1 y 4 AS (4/5 etapas), 7,16, 17 si 5 AS (4/5 etapas), 24, 34 si 9 AS (4/5 etapas), 36 si 17 AS (3/5 etapas), 41, 52 si 23 AS (3/5 etapas), 63, 66, 70, 84, 85, 88 si 24 AS (3/5 etapas).
Subasta activa hasta el domingo 22.09.2019 a las 21:00 h.

http://www.rrp.ro/view_bids.php?licitatie=16350

RO-580903-19 loc.1 Finala si 4 AS (4/5 Etape), loc. 6 Semifinala

loc. 1 RO-580903-19 pedigree TATA

loc. 1 RO-580903-19 pedigree MAMA

RO-261633-19 loc. 17 Finala si 5 AS (4/5 Etape), loc. 8 Semifinala

IT-9113172-19 loc. 36 si 17 AS (3/5 Etape)

loc. 36 IT-9113172-19 pedigree TATA

loc. 36 IT-9113172-19 pedigree MAMA

Va prezentam in continuare doua scurte filme cu porumbeii RO-215614-2019 „Star 14” (locul 34 in finala de Forro, Ungaria, 450 km. si locul 9 AS) si RO-579911-2019 „Topstar 11 (locul 52 in marea finala si locul 23 AS).

==============================================================

*14.09/2019

****Porumbei sositi dupa inchiderea concursului:

*Loc. 93 TEAM CIOBLEA & MANOLE  RO-006308-19 (13.09.2019)

*Loc. 94 KALLOS LEHEL RO-099910-19 (14.09.2019)

*Loc. 95 AMARIEI SEBASTIAN CONSTANTIN RO-591913-19 (16.09.2019)

Loc. 205 SEMIFINALA (320 km.) RO-579280-19 MARCU MARIAN (05.09.2019)

Loc. 206 SEMIFINALA (320 km.) ESP-029688-19 TANDEM RETUERTO ( 06.09.2019)

Loc. 296 Huedin (235 km) RO-214532-19 TEAM NITU (15.09.2019)

Loc. 367 Feleacu (180 km) RO-591519-19 CALDAREA IONUT (15.09.2019)

Loc. 297 Huedin (235 km) NL-1776297-19 BONY FARMA (16.09.2019)

Loc. 368 Feleacu (180 km.) NL-3922539-19 BERRIE EN ELLIE VAN LOON (16.09.2019)

Loc. 207 SEMIFINALA (32O km.) IT-9113051-19 MORTILA + MATEI & PLOSCARU ( 15.10.2019)

 

 

 

==========================================================

10.09/2019

ACE PIGEON:

1st place: BONY FARMA with „Horse 81” NL-1776281-19 (5/5 races)

2nd place: Dobrin Iulian with „Hope 13” RO-580913-19 (5/5 races)

3rd place: Nagy Gyula with „Lennin 34” RO-261634-19 (4/5 races)

4th place: Team Deni & Miru with „Lady 03” RO-580903-19 (4/5 races)

5th place: Nagy Gyula with „Duifke 33” RO-261633-19 (4/5 races)

6th place: Team C.M.A.A. & Bigiu Iulian with „Catalina 65” (4/5 races)

7th place: Guiman Adriana with „Wind 66” NL-1776066-19 (4/5 races)

8th place: Cristi Serban with „Matei 45” RO-915645-19 (4/5 races)

9th place: Vacarus Ionut with „Star 14” RO-215614-19 (4/5 races)

10th place: Bony Farma with „Maxi 67” NL-1073567-19 (4/5 races)

11th place: Team N. with „Roxy 78” RO-214678-19 (4/5 races)

12th place: Cindea Daniel with „Vistosa 32” ESP-153932-19 (4/5 races)

13th place: Stoicescu & Cleopatra with „Irene 24” RO-942024-19 (4/5 races)

14th place: P. Cantallops & J. A. Benejam with „Pedro 30” ESP-162630-19 (4/5 races)

15th place: OLR Derby Horodnic with „Horordnic 43” RO-720043-19 (3/5 races)

16th place: Team Vasile-Bogdan & Ady with „Engels 99” RO-275399-19 (3/5 races)

17th place: Butaru Thiago Dominic with „Louise 72” IT-9113172-19 (3/5 races)

18th place: Bony Farma with „Almeida 87” NL-1776287-19 (3/5 races)

19th place: Bony Farma with „Perta 78” NL-1073578-19 (3/5 races)

20th place: Familia Strava with „Larisa 05” RO-641305-19 (3/5 races)

21th place: Vacarus Ionut with „Torres 12” RO-215612-19 (3/5 races)

22th place: Derby Andalucia with „Princess 28” ESP-143628-19 (3/5 races)

23th place: Persinar+Gotia+Patachi with „Topstar 11” RO-579911-19 (3/5 races)

24th place: Bucur Catalin & Evelin with „Amber 06″RO-865406-19 (3/5 races)

25th place: Mortila+Matei & Ploscaru with „Rossi 05” IT-9113005-19 (3/5 races)

26th place: Yanusz Mariusz Rosploch with „Samson 51” NL-1025651-19 (3/5 races)

27th place: Fratii Chiranu with „Tihi 24” RO-510824-19 (3/5 races)

28th place: Team Grosu & Veres with „Galactica 33” RO-134633-19 (3/5 races)

29th place: Loft David & Andrei with „Ayda 51” RO-571751-19 (3/5 races)

30th place: Pedro Cantallops with „Amazing 55” NL-1776055-19 (3/5 races)

CONGRATULATIONS!!!!!!

ACE BREEDER:
1st place: BONY FARMA
2nd place: NAGY GYULA
3rd place: VACARUS IONUT

 

===========================================================

*09.09/2019

Rogu-v-aș cei ce nu au trimis pedigree până la această dată să ne le trimită email: eperezguemes@yahoo.es
Adresa: Rauta Sorin
Str. Spicului nr. 5 Oras Rasnov – Jud. Brasov
Cod Postal: 505400 Romania (posta Ro. copii părinți bunici originale) mulțumim.

Toți finalist o sa fie licitați în doua importante saituri din România și Spania : Romanian Racing Pigeon și Winkie Pigeons
https://winkiepigeons.com/es/auctions


Ruego a los participantes que no hayan mandado aun los pedigrees, nos los hagan llegar cuanto antes al siguiente email: eperezguemes@yahoo.es
Correo postal (originales) :
Sorin Rauta
Str. Spicului nr. 5 Oraș Râșnov Jud. Brașov
Cod Postal :505400
Romania
Gracias
Todos los finalistas saldran a la venta en dos importantes sites de Rumania y Espana: Romanian racing pigeons
https://www.rrp.ro/bids.php
y Winkie Pigeons.

==============================================================

*06.09/2019

Finală Columbodromului Internațional Brașov !
O zi minunată cu multe satisfacții și împliniri … Mulțumim tuturor participanților pentru calitatea atleților trimisi în columbodrom. Plăcere, pasiune de partea noastră. Va multumesc de încrederea și seriozitatea dumneavoastră!
Final Derby Internacional Brasov! FELICITARI!!!!!

Un dia maravilloso con muchas satisfacciones y cumplidos…
Agradecemos a todos los participantes por la calidad de las atletas enviadas al Derby.
Placer, pasion de nuestra parte. Les agradezco su confianza y seriosidad! ENHORABUENA!!!

http://facebook.com/100015355117112/videos/667064343815397/?id=100015355117112

==============================================================*05.09/2019

****FINAL RACE 2019 EDITION -FORRO, Hungary- 450 km.07:45****

GOOD LUCK!!!

Arrivals/ Sosiri/ Llegadas LIVE:

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=45&lang=en

Basketing list /Imbarcare/ Enceste LIVE:

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=45&lang=en

http://facebook.com/100015355117112/videos/pcb.666982693823562/666981423823689/?type=3&theater

==================================

*03.09/2019

*** Pregătiți pentru MAREA FINALĂ – FORRO (Ungaria) – 450 – km., cu lansarea VINERI 06/09/19, ce punctează pentru AS porumbel: 5/5 concursuri primi sosiți în 30%. Imbarcarea LIVE va avea loc JOI 05/09/19 începând cu orele 10:30. Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag. (Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

***Preparados para la GRAN FINAL – FORRO (HUNGARIA) – 450 Km. Suelta el VIERNES 06/09/19, puntuable para AS Paloma: 5/5 concursos primeros llegados en 30%. Enceste LIVE se celebrara el JUEVES 05/09/19 a partir de las 10:30 h. Los participantes que deseen asistir al enceste/ llegadas seran bienvenidos. (Solo los propietarios presentes podran coger a sus atletas en mano)

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!

=============================================================

*31.08/2019

***WINNERS OF THE SEMIFINAL RACE 2019 EDITION -Carei – 320 km.***

***Câștigătorii Semifinalei editia 2019 – Carei – 320 km.

***Ganadores de la Semifinal 2019 – Carei – 320 km.

CONGRATULATIONS !!!/FELICITĂRI!! / ENHORABUENA!!!

==============================================================

*28.08/2019

**** SEMIFINAL RACE 2019 EDITION -CAREI- 320 km. 7:00****
GOOD LUCK!!!!
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=44&lang=en

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 28. August 2019

***AS 4 DIN 4 ETAPE***

Loc.I BONY FARMA: NL-1776281-19

Loc. II DOBRIN IULIAN: RO-586913-19

Loc. III O.L.R. DERBY HORODNIC : RO-720043-19

FELICITARI!!!!

==============================================================

*27.08/2019

Pregătiți pentru SEMIFINALĂ – CAREI- 320 km. Ce punctează pentru AS porumbel: 5/5 concursuri primi sosiți în 30%.

Imbarcarea LIVE va avea loc MIERCURI 28/08/19 începând cu orele 15:00. Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag. (Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

Preparados para la SEMIFINAL- CAREI- 320 Km. puntuable para AS Paloma: 5/5 concursos primeros llegados en 30%.

Enceste LIVE se celebrara el Miercoles 28/08/19 a partir de las 15:00 h. Los participantes que deseen asistir al enceste/ llegadas seran bienvenidos. (Solo los propietarios presentes podran coger a sus atletas en mano)

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!

Basketing list /Îmbarcare / Enceste LIVE:

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=44&lang=en

 

SEMIFINALA Carei, 320 Km. IMBARCARE LIVE

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 27. August 2019

==============================================================

*23.08/2019

****3rd OFFICIAL RACE 2019 EDITION -HUEDIN-, 235 Km.,7:00**** 
GOOD LUCK!!!
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=43&lang=en

lanzare/sosiri Huedin -235 Km.- ora 7:00

 

AS PORUMBEL **(3/3 Etape)**
*Loc. I Bony Farma
*Loc. II Vacarus Ionuț
*Loc. III Persinar+Gotia +Patachi
FELICITĂRI!!!!

============================================================

*21.08/2019

Pregătiți pentru cel de-al treilea concurs oficial: HUEDIN , 235 km. Ce punctează pentru AS porumbel: 5/5 concursuri primi sosiți în 30%.

Imbarcarea LIVE va avea loc Joi 22/08/19 începând cu orele 21:00. Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag. (Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

Preparados para el tercer concurso oficial: Huedin , 235 Km. puntuable para AS Paloma: 5/5 concursos primeros llegados en 30%.

Enceste LIVE se celebrara el Jueves 22/08/19 a partir de las 21:00 h. Los participantes que deseen asistir al enceste/ llegadas seran bienvenidos. (Solo los propietarios presentes podran coger a sus atletas en mano)

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!

 

Basketing list /Îmbarcare / Enceste LIVE:

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=43&lang=en

 

===========================================================

*17.08/2019

**** 2nd OFICIAL RACE 2019 EDITION -FELEACU-, 180 Km. 08:10 ****

****************30% ACE PIGEON POINTS*********************

GOOD LUCK!!!!!

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE :

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=42&lang=en

ACE POINTS * 2 RACES:

http://www.one-loft-race.de/aspunktewertung.php?OLRID=20170630&lang=en

 

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 17. August 2019

============================================================

*14.08/2019

Pregătiți pentru cel de-al doilea concurs oficial: Feleacu , 180 km. Ce punctează pentru AS porumbel: 5/5 concursuri primi sosiți în 30%.

Imbarcarea LIVE va avea loc vineri 16/08/19 începând cu orele 21:00. Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag. (Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână)

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

Preparados para el segundo concurso oficial: Feleacu, 180 Km. puntuable para AS Paloma: 5/5 concursos primeros llegados en 30%.

Enceste LIVE se celebrara el viernes 16/08/19 a partir de las 21:00 h. Los participantes que deseen asistir al enceste/ llegadas seran bienvenidos. (Solo los propietarios presentes podran coger a sus atletas en mano)

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES !!!

Basketing list /Îmbarcare / Enceste LIVE:

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=42&lang=en

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 16. August 2019

==============================================================

*11.08/2019

Ne pregătim pentru al doilea concurs oficial : Feleacu 180 km. !!

Nos preparamos para la segunda carrera oficial : Feleacu 180 km.!!

==============================================================

*10.08/2019

**** 1st OFICIAL RACE 2019 EDITION -FISER-, 140 Km. 07:00 ****

****************30% AS PIGEON POINTS*********************

GOOD LUCK!!!!!

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE :

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=41&lang=en

*Loc. I Mititelu Daniel : 3 porumbei gratis a patra editie 2020

*Loc. II Cindea Daniel : 2 porumbei gratis a patra  editie 2020

*Loc. III Bony Farma : 1 porumbel gratis a patra editie 2020

FELICITARI!!!!!

==============================================================

*09.08/2019

Pregătiți pentru primul concurs oficial: Luduș, 140 km. Imbarcarea LIVE va avea loc astăzi începând cu orele 21:00. Participanții ce vor sa asiste la îmbarcare/ sosiri îi așteptăm cu drag. (Numai proprietarii prezenți poate să-și ia atleții în mână) SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!!

***Porumbei raniti /Palomas heridas:

RO-312860/19

NL-1776297/19

RO-004830/19

Preparados para el primer concurso oficial: Luduș, 140 Km. Enceste LIVE hoy a partir de las 21:00 h. Los participantes que deseen asistir al enceste / llegadas seran bienvenidos. (Solo los propietarios presentes podran coger a sus atletas en mano) SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!!!

Basketing list / Imbarcare / Enceste LIVE

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=41&lang=en

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 9. August 2019

==============================================================

*05.08/2019

**** 6th TRAINING 2019 EDITION – SIGHISOARA- , 85 Km.10:15 ****

Basketing list / Imbarcare / Enceste LIVE. :

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=40&lang=en

 

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE :

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=40&lang=en

===========================================================

*01.08/2019

***Datorita prognozei meteo instabile pentru urmatoarele zile, al saselea antrenament: Sighisoara, 85 Km., stabilit pentru maine, il amanam pentru luni 05.08.2019

***Debido al tiempo inestable pronosticado para los proximos dias, el sexto entrenamiento: Sighisoara, 85 Km., establecido para mañana, lo aplazamos para el lunes 05.08.2019

==============================================================

*29.07/2019

**** 5th TRAINING 2019 EDITION – FISER- , 55 Km. 07:30 ****

Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE : http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=39&lang=en

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 28. Juli 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 29. Juli 2019

===========================================================

*28.07/2019

* Pregătiți pentru al- cincelea antrenament „Fiser 55 km.” !! Imbarcarea va avea loc astăzi începând cu orele 21:30.
* Preparados para el quinto entrenamiento „Fiser, 55 Km.”!! Enceste hoy a partir de las 21:30 h.
Basketing list / Imbarcare / Enceste LIVE. :http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=39&lang=en

===========================================================

*25.07/2019

**** 4th TRAINING 2019 EDITION 25/07/2019 – SERCAIA- 30 Km. 07:15 **** Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:

http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=38&lang=en

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 24. Juli 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 25. Juli 2019

 

============================================================

*24.07/2019

* Ne pregătim pentru al- patrulea antrenament Șercaia 30 km. !! Imbarcarea va avea loc astăzi începând cu orele 21:30.
* Nos preparamos para el cuarto entrenamiento Sercaia ,30 Km.!!
El enceste hoy a partir de las 21:30 h.

Basketin list / Imbarcare / Enceste ~LIVE ~:

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=38&lang=en&fbclid=IwAR2_F8n9F3DjhQMaHqQBEKnXJhHYvy4pmOKsevwifWvarh19yhEDqEj7fRY

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 24. Juli 2019

=============================================================

**22.07/2019

**** 3rd TRAINING 2019 EDITION 22.07.2019 – VLADENI- 18 Km. 07:00****
Arrivals / Sosiri / Llegadas LIVE:  http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=37&lang=en&fbclid=IwAR02o5B7RwJq0xwwJ4ivEmk9C_2s233b-YaxPsLLzHIGVPHxkOCglsLR5vc

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 21. Juli 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 22. Juli 2019

==============================================================

**21.07/2019

*Ne pregătim pentru al- treilea antrenament Vladeni, 18 Km.!! Imbarcarea va avea loc astăzi începând cu orele 21:30

*Nos preparamos para el tercer entrenamiento Vladeni, 18 Km.!! El enceste hoy a partir de las 21:30 h.

*Basketing list / Imbarcare / Enceste LIVE : http://www.one-loft-race.de/race.php?OLRID=20170630&lang=en&fbclid=IwAR1WkS4b_3mRoBZYG0BDHFwI6ibeAzMYrZxMsD_IQku-qcP1GWZf056z-P0

==============================================================

**19.07/2019

**** 2nd TRAINING 2019 EDITION 19.07.2019 -CODLEA- 12 Km. 07:30 ****

Arrivals / Sosiri / Llegadas live: http://www.one-loft-race.de/racelist.php?OLRID=20170630&FlugID=36&lang=en&fbclid=IwAR2zpH6tVzliOcTesrI4mQsu8NQyBt4f0J3lb1vDqnokmjB_Zi07OmpZen8

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 18. Juli 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 19. Juli 2019

***Relax, răsfăț.. după al doilea antrenament!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 19. Juli 2019

 

 

=============================================================

**18.07/2019

****19.07.2019 2nd TRAINING 2019 EDITION****
Basketing / Îmbarcare / Enceste live:  http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=36&lang=en&fbclid=IwAR13FBXAyzU3w6g9HIc7J1s2leL94S93zhymGTw0g1Mij1HzdCjpcIARMAg

============================================================

**17.07/2019

**** 1st TRAINING 2019 EDITION 17.07.2019 – MINA 1 MAI – 5 Km. 07:00 ****

Arrivals / Sosiri / Llegadas Live:  http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_35.html?fbclid=IwAR2Nrr-G3-M-Qq4hyvHcx_B1L2SlN_zC479ZzS_xD3tSpRJhPNl4WV07fZk

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 16. Juli 2019

Sosiri!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Dienstag, 16. Juli 2019

 

=============================================================

**16.07/2019

*17/07/19 First training according to the established program. We start with the basketing today 16/07 at 21:30 . ***Wounded pigeons : DV-0244-19-123 / ESP-135738-19 / RO-183264-19 

GOOD LOOK TO ALL  THE PARTICIPANTS!!

*17/07/19 Primul antrenament conform planului stabilit… Incepem cu imbarcarea lor astăzi 16/07 după ora 21:30. ***Porumbei raniti : DV-0244-19-123 / ESP-135738-19 / RO-183264-19

SUCCES TUTUROR PARTICIPANȚILOR!!

*17/07/19 primer entrenamiento conforme el plan establecido…Empezamos el enceste hoy 16/07 a partir de las 21:30. ***Palomas heridas : DV-0244-19-123 / ESP-135738-19 / RO-183264-19

SUERTE A TODOS LOS PARTICIPANTES!! 

Basketing list/ Lista de imbarcare /Lista de enceste

http://www.one-loft-race.de/basketinglist.php?OLRID=20170630&FlugID=35&lang=en

==============================================================

**14.07/2019

Total desinfection!!!

Dezinfecție totală!!!

Desinfección total!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 14. Juli 2019

=============================================================

**12.07/2019

Test Derby International Brasov

http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_0.html

: 12/07/19 Test Derby International Brasov. www.intbrasov-olr.ro http://one-loft-race.de/live-liste/data/tmp/20170630_0.html

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 12. Juli 2019

==============================================================

**07.07/2019

The trainings will be according to the established program, if the weather is with us!!

Antrenamentele se vor desfășura în conformitate cu programul stabilit, dacă timpul este cu noi !!

Los entrenamientos se realizaran segun el programa establecido, si el tiempo nos acompaña !!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 7. Juli 2019

=============================================================

**04.07/2019

13 days left for the first training!!!

Mai sunt 13 zile până la primul antrenament!!!

Quedan 13 dias para el primer entrenamiento!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 3. Juli 2019

=============================================================

**01.07/2019

Administram puilor ultimul vaccin pe acest sezon împotriva variolei !!

Administramos a los pichones la última vacuna de la temporada  contra la viruela!!

=============================================================

**30.06/2019

Mai sunt 19 zile până la primul antrenament, 5 km… O să se transmită live.
Succes tuturor participanților în continuare!!
Quedan 19 dias para el primer entrenamiento, 5 Km… Se transmitira live.
Suerte a todos los participantes!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 30. Juni 2019

==============================================================

**22.06/2019

Total desinfection!!

Dezinfecție totală!!

Desinfección total!!

===========================================================

**20.06/2019

****The latest arrivals from Gran Canaria (Spain):
*Maspalomas & J. A. Vazquez (5 p.);*Maspalomas & Eduardo ( 6 p.) ;*Maspalomas & L. Laureiro ( 6 p.) and *Maspalomas & Montes ( 3 p.).We have a total of 670 p. registered and replaced – 24 p. missing the first inventory. Presents 646 p. ” 101 BREEDERS FROM 9 COUNTRIES”. WE THANK EVERYONE… AND WE WISH YOU GOOD LUCK”…

****Ultimi ajunși din Gran Canaria (Spania):
*Maspalomas & J. A. Vazquez (5 p.);*Maspalomas & Eduardo ( 6 p.) ;*Maspalomas & Laureiro ( 6 p.) și*Maspalomas & Montes ( 3 p.) Avem un total de 670 p. înscriși și înlocuiți – 24 p. lipsa primul inventar. Prezenți 646 p. „101 CRESCĂTORI” DIN 9 ȚĂRI”. MULȚUMIM TUTUROR…… VA DORIM MULT SUCCES!!!

****Ultimos llegados desde Gran Canaria (España):  *Maspalomas & J. A. Vazquez (5 p.);*Maspalomas & Eduardo ( 6 p.) ;*Maspalomas &  L. Laureiro ( 6 p.)  y *Maspalomas & Montes ( 3 p.).Tenemos un total de 670 p. inscritos y sustituidos – 24 p. faltas del primer inventario. Presentes 646 p. „101 CRIADORES” DE 9 PAISES”. GRACIAS A TODOS… OS DESEAMOS MUCHA SUERTE!!!…

www.intbrasov-olr.ro

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 19. Juni 2019

 

==============================================================

**16.06/2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 16. Juni 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Sonntag, 16. Juni 2019

==============================================================

***10.06/2019

New Entries!!
**Florin Curalet (6 p.) From Ibiza – Spain;
**Cindea Daniel (+6 p.) From Teruel – Spain;
**Tandem Toni – Paco – Guillem (+2 p.) From Mallorca – Spain;
**Ticutel & Albert (+ 3 p.) From Valencia – Spain;
**Pedro Cantallops & J. A. Benejam (6 p.) From Menorca – Spain
🕊️🕊️🕊️„Good Luck☘️!!Thank You… ☘️
Llegaron muy bien!!! GRACIAS

 

===================================================

***07.06/2019

Columbodromul Internațional Brașov informează participanții despre următoarele lipsuri și roagă înlocuirea gratuită a acestora cât de repede posibil… /// Derby International Brasov whishes to inform participants about following missings and asks for soonest free replacement… ///Derby Internacional Brasov informa a todos los participantes de las siguientes pérdidas y ruega su sustitución gratuita lo antes posible..

============================================================

***05.06/2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 5. Juni 2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Mittwoch, 5. Juni 2019

==============================================================

***31.05/2019

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Freitag, 31. Mai 2019

=============================================================

***30.05/2019

New Entry!! Bratian Florin🕊️ 🕊️🕊️ From : Darlos, SB. – Romania🕊️🕊️🕊️„Good Luck☘️!!Thank You… ☘️

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Donnerstag, 30. Mai 2019

 

==============================================================

***20.05/2019

New entries!!!!🕊️🕊️🕊️
*Alberto Martín (2 p.) From Teruel – Spain;
*Team Jordi & Tolo (+ 6 p.) From Mallorca – Spain;
*Filip Mihai (2 p.) From Zaragoza -Spain;
*Tandem Toni-Paco-Guillem (4 p.) From Mallorca – Spain;
*Cîndea Daniel (6 p.) From Teruel- Spain;
Thank you & Good Luck!!!!

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Montag, 20. Mai 2019

=============================================================

***18.05/2019

New.Entry!!Team Ciuca & Badeci 🕊️ 🕊️🕊️ From :București 🕊️🕊️🕊️„Good Luck☘️!!Thank You… ☘️

Gepostet von Columbodromul Int Brasov-Cristian am Samstag, 18. Mai 2019

==============================================================

***15.05/2019

New.Entry!! Persinar +Gotia+Patachi 🕊️🕊️From : Cristian- Bv. „Good Luck☘️!!Thank You… ☘️

http://www.facebook.com/100015355117112/videos/pcb.592109957977503/592109051310927/?type=3&theater

==============================================================New.Entry!! Team Ludviksen & Balint 🕊️🕊️From : Norway „Good Luck☘️!!Thank You… ☘️

http://www.facebook.com/100015355117112/videos/pcb.591867531335079/591865958001903/?type=3&theater

==============================================================

New entries!!!!!!🕊🕊🕊
*Tandem Sara – Mihai Oraşanu (2 p.) From Guipúzcoa – Spain;
*Tandem Retuerto *2nd place in the final (Tarcal, 420 km.) of the first edition 2017 (6 p.) From Vizcaya – Spain;
*Ticutel & Albert 13 (3 p.) From Valencia – Spain;
*Iñaki Ercibengoa (2 p.) From Guipúzcoa – Spain;
*Team Ansorena & Pedraja (6 p.) From Cantabria – Spain;
*Team Jesús & Pablo (2 activated p.) From Cantabria – Spain.
*Juan Bello (2 p.) From Pamplona – Spain;
*Winkie Pigeons ( +12 p.) From Alicante – Spain.
https://winkiepigeons.com
Thank you & Good Luck!!!!!!🍀🍀🍀
Gracias y Suerte!!!!!

Acest articol a fost publicat în Noutati. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns